Pasak kūrybinės grupės, ši meilės, intrigų, netikėtų posūkių, dainų ir šokių kupina komedija privers nusišypsoti ir susimąstyti ne vieną. (M. Blinstrubytės nuotr.)

Teatro scenoje – gruziniška premjera

Teatro scenoje – gruziniška premjera

Jau šį savaitgalį panevėžiečiai turės galimybę pasijausti bent šiek tiek arčiau spalvingosios Gruzijos. Juozo Miltinio dramos teatras pristato spektaklį pagal gruzinų klasiko Avksentijaus Cagarelio pjesę „Chanuma“.

Premjerai intensyviai rengiamasi. Valandų valandas scenoje repetuoja ne tik visiems panevėžiečiams gerai žinomi teatro aktoriai, bet ir svečiai iš kitų miestų ar net šalių.

Statyti pjesės į Panevėžį atvyko Gruzijos dramaturgas ir režisierius Andro Enukidzė, choreografė Anara Baidildinova. Spektaklio muziką kūrė Michailas Mdinaradzė, scenografijos ir kostiumų dailininkas – Šoto Bagališvilis. Šį kartą prie nuolatinių teatro aktorių prisijungs svečias – Šiaulių dramos teatro aktorius Antanas Venckus.

Kūrybinė grupė teigė, kad tai ir temperamentinga, ir pamokanti komedija. Į sceną perkeltame Tbilisio turguje piršlės ieško jaunos nuotakos, kuri savo dideliu kraičiu galėtų sužavėti arogantišką, tačiau nuskurdusį kunigaikštį.

Ši idėja akimirksniu sužavi turtingą, bet skaityti nemokantį pirklį Mikičių. Jis nusprendžia ištekinti dukterį ir per tas vedybas gauti kunigaikščio titulą. Gerai apgalvotam planui sutrukdo netikėta kliūtis – pirklio dukra myli kitą.

Pasak kūrybinės grupės, ši meilės, intrigų, netikėtų posūkių, dainų ir šokių kupina komedija privers nusišypsoti ir susimąstyti ne vieną.

Spektaklyje pagrindinį vaidmenį kurianti aktorė Asta Preidytė džiaugėsi galimybe vaidinti toje pjesėje ir teigė, kad čia papasakota ne pavienių žmonių, bet visos tautos istorija.

„Pūga. Ir lauke, ir viduje. Manau, kad „Chanuma“ yra visa Gruzijos istorija. Tai ne pasaka apie du gražius žmones. Tai istorija apie gražią, galingą tautą ir išdidžius jos žmones“, – įsitikinusi aktorė.

Kaip prisipažino Š. Bagališvilis, rengiantis premjerai greitai slenkantis laikas nedžiugino, nes, norint suspėti, reikėjo daug dirbti, kad Panevėžio scenai būtų įkvėpta Tbilisio dvasios. Scenografas tikisi, kad užduotis pavyko, o į spektaklio premjerą susirinkę žiūrovai kelioms valandoms persikels į svečią šalį.

Ne pirmą kartą

Juozo Miltinio dramos teatro scenoje spektaklis „Chanuma“ pristatomas jau ne pirmą kartą. 2000 metais progą pamatyti šią pjesę suteikė Rimantas Teresas. Tačiau, keičiantis režisieriui, keičiasi ir visas pastatymas. Tuo įsitikinusi aktorė Ligita Kondrotaitė, kurią gruziniška komedija lydėjo visą gyvenimą.

„Trejus metus kurso diplominiame spektaklyje vaidinau Kabato. Vėliau net visą dešimtmetį turėjau galimybę vaidinti Chanumą, o dabar ir vėl grįžau į jaunystę – sukūriau Kabato vaidmenį. Jaučiuosi tarsi būtų apsisukęs gyvenimo ratas. Žinoma, kiekvieno pastatymo kitas režisierius, tad spektaklis niekuomet nebūna toks pat. Tačiau visuomet labai džiaugiuosi galėdama bent šiek prisiliesti prie Gruzijos – šalies, kurią taip myliu. Su malonumu brendu į upę, kurioje vandenys teka kitaip“, – kūrybos džiaugsmais dalijosi L. Kondrotaitė.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų