Šiaurinėje miesto bibliotekoje, veikiančioje Pušaloto gatvėje, į pasimatymą kviečia Panevėžio krašto tautodailininkai. Žolinės išvakarėse jie atidarė tapybos darbų parodą „Panevėžys laiko tėkmėje“, skirtą 516-ajam miesto gimtadieniui. M. Garucko nuotr.

Tautodailininkų pamatytas Panevėžys

Tautodailininkų pamatytas Panevėžys

 

Jau greitai Panevėžys panirs į šventinį miesto gimtadienio šurmulį. Rugsėjo 6–8 dienomis Aukštaitijos sostinėje užvirs pramogos ir linksmybės.

Belaukiant didžiosios miesto šventės, jau skleidžiasi pirmieji jos žiedai. Vienas iš jų – renginys, nereikalaujantis nei pinigų, nei fizinių jėgų.

Užtenka ramios valandėlės dėmesio Šiaurinėje miesto bibliotekoje, veikiančioje Pušaloto gatvėje.

Čia į pasimatymą kviečia Panevėžio krašto tautodailininkai, Žolinės išvakarėse atidarę tapybos darbų paroda „Panevėžys laiko tėkmėje“, skirtą 516-ajam miesto gimtadieniui.

Parodos organizatorė tautodailininkė Vida Mikoliūnienė sako, kad galimybė surengti šią parodą kūrėjams labai svarbi.

Septyniolika tautodailininkų žiūrovų dėmesiui pateikia savąjį Panevėžio – kam gimtojo, kam ne taip seniai atrasto miesto – matymą.

Panevėžiečiams bus išties įdomu išvysti, kokie sumanymai ir idėjos gimė meniškos prigimties žmonėms, pradėjusiems drobėje gvildenti temą „Miestas laiko tėkmėje“.

Kiekvienas autorius skirtingas, vis kitaip, savaip bandantis atsakyti į klausimus: ką svarbaus randu, pamatau, jaučiu, suprantu savajame mieste, kokius jo akcentus norėčiau kitiems parodyti, perteikti, į ką atkreipti dėmesį.

Vieniems tai – visų mėgstamos, dažnai lankomos ir paveiksluose nutapytos Panevėžio vietos, gamtos vaizdai, kitiems smulkios peizažo ar miesto gatvių detalės, tretiems akimirksnio įspūdis, netikėtas pastebėjimas, atradimas.

Į įdomios tapybos parodos atidarymą susirinko gausus būrys žiūrovų, tautodailininkus sveikino miesto Savivaldybės atstovai.

Skirtingos patirtys

Parodos organizatorė nenori išskirti nė vieno autoriaus – visi jie įdomūs. Čia savo darbūs eksponuoja ir patyrę, garbaus amžiaus tautodailininkai, ir dar gana jauni, pirmuosius žingsnius tautodailėje žengiantys tapytojai.

Šiemet tai pirmoji panevėžiečių tautodailininkų tapytojų paroda.

V. Mikoliūnienė tikisi, kad kaip ir buvo sumanyta, paroda „Panevėžys laiko tėkmėje“ taps tęstinė ir kiekvienais metais švenčiant miesto gimtadienį bibliotekoje bus pristatoma vis nauja, Aukštaitijos sostinės sukakčiai skirta tautodailininkų kūryba.

Parodos – ne toks dažnas reiškinys kūrybiniame tautodailininkų kelyje, užtat jos visos svarbios. Ir personalinės, ir rengiamos kartu su kitų žanrų kūrėjais – medžio drožėjais, keramikais, pynėjais, audėjais, juvelyrais.

Gyvi prisiminimai

Pati V. Mikoliūnienė atstovauja pastarajai tautodailės sričiai. Ji yra papuošalų kūrėja. Menininkės pažintis su tautodaile prasidėjo nuo audimo, vėliau atradusi šilką, liną, gintarą, moteris nuplaukė šios kūrybos upe.

Panevėžio tautodailininkai dar gyvi prisiminimais apie praėjusiais metais dailės galerijoje pristatytą tradicinę Aukštaitijos regiono tautodailės meistrų parodą „Lietuvos šimtmečio tautodailė Panevėžio krašte“.

Paroda buvo didžiulė, o gausiausiai joje dalyvavo Panevėžio tautodailininkų: 90 meistrų pristatė net 310 kūrinių.

Tąkart eksponuota tradicinių žanrų įvairovė, kaip visada dominavo tapyba. Panevėžiečiai dar nepamiršo toje įspūdingoje parodoje matytų paveikslų, medžio drožinių, akmens skulptūros, kalvystės ir kitų kūrinių.

Tautodailininkų ir jų kūrybą vertinančių žiūrovų susitikimai parodose naudingi ir svarbūs ir vieniems, ir kitiems.

Tad dabar Pušaloto gatvėje esančioje Šiaurinėje bibliotekoje panevėžiečių laukia jų miestui skirtų kūrinių ekspozicija.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų