Į skyriaus vedėjo pareigas Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate pretenduojantis M. Mališauskas tikina Kupiškį paliekantis dėl asmeninių priežasčių. „Sekundės“ nuotr.

Tarybos narys suka į policiją

Tarybos narys suka į policiją

Ant dviejų kėdžių skirtingose savivaldybėse – administracijos direktoriaus Kupiškyje ir Tarybos nario Panevėžyje – sėdintis konservatorius Marius Mališauskas nusiteikęs palikti kupiškėnus.

Byra valdžia

Nors atsistatydinimo iš Kupiškio savivaldybės vadovų prašymo dar neparašęs, politikas neslepia, jog veikiausiai netolimoje ateityje tą padarys. Į naujas pareigas Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) pretenduojantis M. Mališauskas tikina darbo vietą keičiantis dėl asmeninių priežasčių.

Visgi Kupiškio savivaldybėje pastaruoju metu nėra ramu. Prieš penketą mėnesių nuo pareigų nušalintas į Specialiųjų tyrimų tarnybos ir prokurorų akiratį dėl galimo piktnaudžiavimo patekęs meras Dainius Bardauskas. Jiedu su M. Mališausku yra politiniai bendražygiai. Pastarasis prieš puspenktų metų vadovauti Kupiškio apskrities administracijai stojo, kai meru buvo išrinktas D. Bardauskas.

Pavargo važinėti

M. Mališauskas teigia dar spalio 21-ąją laimėjęs konkursą į Panevėžio apskrities VPK Aptarnavimo skyriaus vedėjo vietą.

„Dabar vyksta visokios patikros procedūros. Prašymo atleisti iš darbo dar nesu parašęs, bet greičiausiai taip ir bus“, – teigė politikas.

„Jei būčiau statutinis pareigūnas, negalėčiau likti Tarybos nariu, bet aš pretenduoju į karjeros valstybės tarnautojo pareigas, kurios nesikerta su Tarybos nario mandatu, ir neplanuoju jo atsisakyti.“

M. Mališauskas

Vis dar Kupiškio savivaldybės administracijos direktorius tvirtina darbą, kartu ir miestą, keičiantis, nes išvargino kasdienis važinėjimas. M. Mališauskas su šeima gyvena Panevėžyje.

„Jaučiu, kad jau laikas keisti darbą. Tas važinėjimas kiekvieną dieną pradeda varginti ir dar laiko kiek sugaištama. Žinoma, yra kas daugiau kasdien važinėja, nesu linkęs tuo skųstis, bet jei pasitaiko galimybė, tai ir keiti“, – kalbėjo M. Mališauskas.

Mandato neatsisakys

Kovą vykusiuose savivaldos rinkimuose M. Mališauskas per TS-LKD sąrašą išrinktas į Panevėžio savivaldybės tarybą. Perėjęs dirbti į policiją, konservatorius politinių pareigų atsisakyti neketina.

Anot jo, VPK Aptarnavimo skyriaus vedėjo vieta nėra nesuderinama su Tarybos nario mandatu.

„Tai nėra statutinio pareigūno darbas, o tiesiog įstaigos turto administravimas. Jei būčiau statutinis pareigūnas, negalėčiau likti Tarybos nariu, bet aš pretenduoju į karjeros valstybės tarnautojo pareigas, kurios nesikerta su Tarybos nario mandatu, ir neplanuoju jo atsisakyti“, – aiškino M. Mališauskas.

TS-LKD Panevėžio taryboje turi penkias vietas. Jei vis dėlto konservatorius, Kupiškio savivaldybės administracijos direktoriaus vietą iškeitęs į darbą policijoje, nuspręstų trauktis iš aktyvios politinės veiklos, Taryboje jį galėtų pakeisti savivaldos rinkimuose TS-LKD sąraše šeštoji likusi Audronė Biguzienė, Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė. Jai atsisakius mandato – Ignas Gaižiūnas, besidarbuojantis Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje fizikos mokytoju.

Komentarai

 • Kažin kodėl iš Kupiškio bėga? Ar ne dėl STT susidomėjimo Mališausko bičiuliu meru? Jei taip sunku važinėti, gi galėjo po kovo mėn. vykusių rinkimų nebeit antrai kadencijai direktoriaut.

  • Policijos darbuotojas ir politikas? Kas tokius įstatymus surašo ir tokius įstatymus Lietuvoje priima? Ar ne tokie kaip urbšys? Kitas politikas nueis tiesiai į STT dirbti …sandėlininku, trečias į VSD ūkio dalies tvarkytoju. Ir visi bus nesusiję su organais?

   • Atsakyti
   • Urbšio semo nario padėjėja Polzonovaite irgi nebuvo susijusi su žiniasklaida, kai dirbo radijuje?

    • Panevėžio tarybos narys ir mokytojas Vilniuje.
     Panevėžio tarybos narys ir Kupiškio savivaldybės direktorius.
     Panevėžio tarybos narys ir policijoje skyriaus vedėjas.
     Panevėžio tarybos narys ir valstybinės žemės Dembavos Svajonių gatvėje naudotojas.
     Panevėžio tarybos narys ir ES parlamentaro padėjėjas.
     Panevėžio tarybos narė ir ES parlamentarės padėjėja.
     Panevėžio tarybos narė ir seimo nario padėjėja.

     • 12 kėdžių

     • Tarybos narė ir Panevėžio mokytoja?..

  • Kaip dirba Kupiškio savivaldybės direktorius Marius Kališauskas, jeigu Kupiškyje dar nėra vaikų globos šeimose, o nelaimių ištikti vaikai keliauja tiesiai į vaikų namus? Patys mažiausi ir nelaimingiausi kupiškėnai nepateko į dėmesio centrą? Plačiau pasakoja LTV per Žinias ir Panoramą šiandien. Gėda.

   • Kupiškyje negalioja?

    • Atsakyti
 • Žiūriu smagu čia šios politinės partijos neremėjams pilstyti purvais. Absoliučiai visi miesto Tarybos nariai turi darbus, Tarybos narys nėra profesionalus politikas kaip seimo narys, todėl būkit sąžingi pirmiausia prieš save tokiais pareiškimais. Yra ir mokytojų taryboje, ir muziejininkių, ir daug kitų profesijų atstovų. Tai ko nekliūna, kad visi „ant dviejų kėdžių sėdi“. 🙂

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų