Tarptautinėje operacijoje sulaikyti organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai

Tarptautinėje operacijoje sulaikyti organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai

Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnai kartu su Ispanijos ir Lenkijos kolegomis sulaikė devynis asmenis, įtariamus narkotikų kontrabanda. Tarp suaikytųjų – organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderis ir aktyviausi nariai.

Kaip pranešė Policijos departamentas, operacija vykdyta Lietuvoje, Lenkijoje, Ispanijoje.

Po ilgalaikio ir sudėtingo tyrimo, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai kartu su Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, glaudžiai bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės policijos centrinio padalinio pareigūnais, kovojančiais su organizuotu nusikalstamumu ir Lenkijos Respublikos policijos centrinio tyrimo biuro Krokuvos padalinio policijos pareigūnais išaiškino ir sulaikė organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderius bei narius, kurie disponavo labai dideliais narkotinių medžiagų kiekiais, organizavo ir vykdė jų kontrabandą įvairiose užsienio šalyse.

Tarptautinės sulaikymo operacijos pagrindu tapo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų inicijuotas ir ilgą laiką vykdytas didelės apimties tyrimas dėl organizuotos nusikalstamos grupuotės narių padarytų labai sunkių ir sunkių nusikaltimų Lietuvoje ir kitose Europos šalyse.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Lietuvos pilietis subūrė nusikalstamą grupuotę, kuriai vadovaudamas, organizuodavo narkotinių medžiagų kontrabandą ir prekybą labai dideliais kiekiais tarptautiniu mastu. Nusikaltimams vykdyti buvo pasitelkiamos įvairios transporto priemonės: jachtos, krovininiai vilkikai, lengvieji automobiliai. Nusikalstama organizuota grupuotė sistemingai ir pelningai vykdė nusikaltimus laikydamasi ypatingos konspiracijos ir, turimais duomenimis, yra susijusi su didelio kiekio kontrabandos organizavimu – ne mažiau kaip 1450 kg įvairių rūšių kvaišalų (kokaino, hašišo, kanapių).

Vienas iš šios organizuotos nusikalstamos grupuotės organizatoriams – lyderiams inkriminuojamų narkotikų kontrabandos epizodų siejamas su 2010 metais, kuomet Prancūzijoje, Gvadelupėje (Karibų jūros regione), Prancūzijos Respublikos teisėsaugos institucijų pareigūnams, bendradarbiaujant su Jungtinių Amerikos Valstijų Narkotikų kontrolės administracijos (JAV DEA) ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, buvo sulaikyta jachta. Joje buvo rasta ir išimta 385 kg kokaino. Dėl šio nusikaltimo Prancūzijoje buvo nuteisti keli asmenys, vienas jų Lietuvos pilietis, kitas – Ukrainos Respublikos pilietis. 2010 metų įvykis sukėlė didelį atgarsį mūsų visuomenėje. Lietuvos kriminalinės policijos biure atliekamo tyrimo metu nustatyta, kad tikrieji nusikaltimo, įvykdyto dar prieš daugelį metų, pagrindiniai organizatoriai yra ką tik tarptautiniu mastu sutriuškintos organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, o Prancūzijoje buvo sulaikyti ir nuteisti tik vykdytojai.

2021 m. paskutinę sausio mėn. savaitę vienu metu Lietuvos Respublikoje, Lenkijos Respublikoje ir Ispanijos Karalystėje buvo surengta sulaikymo operacija. Operacijos metu Ispanijos Karalystėje buvo sulaikytas organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderis, taip pat Ispanijoje buvo demaskuotos narkotinių medžiagų laboratorijos, nusikaltimo darymo vietoje sulaikyti įtariamieji – Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie priklausė minėtai grupuotei.

Atliekant kratas narkotinių medžiagų laboratorijose buvo rasti ir išimti labai dideli kiekiai auginamų narkotinių medžiagų – kanapės, taip pat narkotinių medžiagų gamybai skirtos priemonės bei įrenginiai. Nustatyta, kad bendrai minėtose narkotinių medžiagų laboratorijose sistemingai buvo auginami dideli kiekiai narkotinių medžiagų – kanapių.

Bendrai Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pareigūnai Lietuvoje minėtų įtariamųjų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose, automobiliuose atliko 24 kratas. Kratų metų buvo rasta ir išimta dešimtys tūkstančių eurų grynųjų pinigų, šaunamieji ginklai ir skirtingo kalibro šaudmenys, narkotinės medžiagos, suklastoti asmens tapatybės dokumentai ir kiti civilinėje apyvartoje draudžiami daiktai. Trims sulaikytiems asmenims Lietuvos Respublika yra išdavusi Europos arešto orderius.

Griežčiausia bausmė, galinti grėsti organizuotos grupuotės nariams – laisvės atėmimas iki penkiolikos metų.

Pasak Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko Rolando Kiškio, kova su organizuotu nusikalstamumu, ypač su pavojingiausiomis jo formomis, yra viena iš prioritetinių Lietuvos kriminalinės policijos biuro veiklos sričių, kuriai yra skiriamas ypatingas dėmesys.

 

Komentarai

  • Nusikaltimai elektronineje erdveje irgi labai idomus dalykas. Padaryk tu man tokia klaida kaip SAVIVALDYBEYBE arba GYBYBE. GALU GALE YRA REDAGAVIMO PROGRAMOS.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų