P. ŽIDONIO nuotr.

Tarp „Auksinių scenos kryžių“ nominantų – panevėžiečiai

Tarp „Auksinių scenos kryžių“ nominantų – panevėžiečiai

Kasmet minint Tarptautinę teatro dieną geriausiems praėjusio sezono pastatymams, jų autoriams ir atlikėjams įteikiami „Auksiniai scenos kryžiai“ – svarbiausi ir garbingiausi scenos meno apdovanojimai Lietuvoje.

Šįmet profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija „Auksinių scenos kryžių“ nominantus pagal atskiras kategorijas rinko iš 102 pateiktų pasiūlymų.

Ypatingam apdovanojimui atrinktų nominantų sąraše – būrys Panevėžio menininkų. Juozo Miltinio dramos teatras pretenduoja net į šešis „Auksinius scenos kryžius“.

Režisūros kategorijoje apdovanojimui nominuota Olga Lapina už Juozo Miltinio dramos teatro spektaklį „Laukys“.

Geriausio aktoriaus kategorijoje tarp keturių nominantų komisija atrinko panevėžietį Albiną Kėlerį
už Maestro vaidmenį spektaklyje „Sala, kurios nėra“ (Juozo Miltinio dramos teatras, Panevėžio muzikinis teatras).

Aktorių ansamblio kategorijoje apdovanojimui nominuoti net dviejų J. Miltinio dramos teatro spektaklių kūrėjai – aktorių ansambliai spektakliuose „Kūnai“ ir „Laukys“.

Scenografijos ir kostiumų dizaino nominacijoje į „Auksinį scenos kryžių“ pretenduoja Renata Valčiuk už scenografiją ir kostiumų dizainą spektakliui „Laukys“.

Panevėžio J. Miltinio dramos teatras pastebėtas ir muzikos kategorijoje.

Joje vienas iš nominantų – Mantvydas Leonas Pranulis už muziką J. Miltinio dramos teatro ir Panevėžio muzikinio teatro bendram darbui – spektakliui „Sala, kurios nėra“.

Choreografijos kategorijoje apdovanojimui nominuota Agnietė Lisičkinaitė už choreografiją spektakliui „Laukys“.

Kaip teigiama Kultūros ministerijos pranešime, premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius praėjusių metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus.

„Siekiame ne tik išrinkti geriausius, bet ir kuo plačiau atskleisti šalies teatro įvairovę, todėl pernai padidintas nominantų skaičius – kiekvienoje kategorijoje išskiriama iki penkių pozicijų. Tikimės, kad taip vis daugiau kūrėjų, peržengiančių nominacijų ribas, būtų pastebėti metų kontekste ir būtų atkreiptas dėmesys į jų kūrybą“, – pažymėjo Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija.
Konkursui pateiktus darbus vertino: Margarita Alper, Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Eglė Gudžinskaitė, Sigita Ivaškaitė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Martynas Petrikas, Evgeniya Shermeneva ir Janina Stankevičienė.

Konkurso laureatams kovo 26 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre bus įteikti atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų