G. Kartano nuotr.

Švenčiantį Panevėžį pagavo siautulys

Švenčiantį Panevėžį pagavo siautulys

518-ąjį gimtadienį švenčiantį Panevėžį pagavo tikrasis siautulys. Rodos ir pandemijos, ir karantino nebuvo – į miesto centrą nuo paties ryto plūdusios minios žmonių ieškojo sau įdomiausių pramogų bei reginių ir apie buvusias negandas nė negalvojo.

Penktadienio vakarą su įspūdingu naujuoju Senvagės fontanu palydėję panevėžiečiai, ramybės ir poilsio savo namuose neieško ir šiandien. Jau nuo 9 val. ryto mieste ėmė šurmuliuoti įvairiausi renginiai.

Pirmieji į šios šventinio maratono trasą išvažiavo Lietuvos automobilių slalomo čempionato IV etapo dalyviai. Jie nuo ankstaus ryto įsitaisė J. Janonio gatvės gale.

Vėliau veiksmas prasidėjo ir Panevėžio centre.

Oficialus startas šios dienos šventei duotas Laisvės aikštėje, prieš miesto Savivaldybės, vidurdienį, kai buvo iškelta Panevėžio vėliava. Iškilmingą ceremoniją palydėjo kareivių salvės.

Po jų šioje vietoje iš karto pasipylė muilo burbulai ir erdvę prieš Savivaldybę užėmė vaikai. Jie klausėsi bendraamžių muzikos koncerto, dažais spalvojo tikrą automobilį ir džiaugėsi jiems surengtomis visomis linksmybėmis.

Sužavėjo fontanas

Mes jau nuo vakar švenčiame. Nepaprastai graži šventė. O naujasis fontanas – tikra dovana panevėžiečiams. Sunku vakar buvo prieiti norint jį pamatyti, bet tikimės šiandien vėl fontaną išvysti“, – sakė panevėžietė Judita.

Ir iš tiesų nuo pietų interaktyvus fontanas Senvagėje vėl pasirodė visu savo grožiu. Būriai miestelėnų juo gerėjosi nuo kunigaikščio Aleksandro paminklo aikštelės.

Visi laimingi, net pandemiją šiandien visi pamiršo – jos kaip nebuvę“, – džiaugėsi miesto centre pakalbinti panevėžiečiai.

Programos aklai nesekė ir su anūkais iš Pasvalio į miesto šventę atėjusi panevėžietė Laima Matuzevičienė.

Vakar nebuvom renginiuose, fontaną matėme tik internete. O šiandien kur kojos nuneš, ten ir eisim. Nieko neplanavom, nieko nežiūrėjom – tiesiog atsipalaidavome ir leidžiame gražiai laiką su anūkais“, – teigė močiutė.

Net su keturiais sūnumis į gimtadienį atėjo jauna panevėžiečių sutuoktinių porą Arūnas ir Vaida Riniai.

„Penktas sūnus su mumis jau nebevaikšto – jis užaugo. Mes visada švenčiame miesto gimtadienį. Žinome net kiek metų miestui sukako“, – pasakojo šeima.

Penktadienį jų kompanija dalyvavo ir fontano atidarymo šventėje. Pašnekovai pripažino, kad naujoji Senvagės puošmena – neeilinė.

Apeisim mugę, pažiūrėsime, ką čia parduoda. O vakare gal vėl nueisime prie fontano. Koncertas mūsų mažajam gali būti per sunkus, paklausysime dainų nuo Senvagės“, – planavo Vaida.

Mama pridūrė, kad jos vienas sūnų dar labai ryte norėjo sudalyvauti stalo teniso varžybose. Bet paaiškėjo, kad tam nebetinka berniuko amžius.

O sekmadienį tėvai sūnus žada atvesti į krepšinio rungtynes.

Vakarinis koncertas

Po pietų mieste dėl šventės jau krutėjo kiekvienas akmenėlis. Laisvės aikštės pakraštyje, Elektros ir dalyje Vasario 16-osios, Respublikos gatvių šurmuliavo prekybininkų mugę. Į ją įsiliejo muzikantai, įvairios kitos pramogos.

Viduryje Laisvės aikštės vyko menininkų, aktorių performansai, koncertai, parodos. Praeiviams nuotaiką kėlė mimai, animatoriai, kojūkininkai, fokusininkai.

Šią dieną vainikuoti turėtų grupių „G&G Sindikatas“, „Sisters On Wier“, „The Roop“ vakaro koncertas. Jo metu žiūrovus danguje pasveikins lazerių ir fejerverkų šou.

V. Pečinino nuotr.

Galerija

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų