Žadama daugiau tyrimų dėl koronaviruso

Žadama daugiau tyrimų dėl koronaviruso

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, kad kitą savaitę turėtų būti sudaryta galimybė daugiau asmenų atlikti tyrimą dėl koronaviruso, tačiau šios galimybės bus ribotos.

„Bus greičiausiai tokia galimybė, bet bus labai ribota“, – penktadienį per spaudos konferenciją Vilniuje pranešė ministras.

Jis neatmetė, kad bus galima padaryti mokamą tyrimą dėl koronaviruso.

Anot A. Verygos, kitą savaitę specialistai turėtų parengti tokių tyrimų darymo tvarką.

„Kitą savaitę bandysime susidėlioti tokias tvarkas, kad tam tikrose vietose, tam tikruose taškuose būtų galima tuos tyrimus plačiau paimti, bet ne bet kam ir ne bet kaip, o tik laikantis visų saugumo reikalavimų“, – pabrėžė ministras.

Anot jo, sudarant tokią galimybę pirmiausia lems saugumas.

„Pirmiausia, tai turi būti labai saugiau padaryta. Jeigu žmonės įsivaizduoja, kad jie bėgs kurs nors į privačią kliniką pasidaryti tyrimų, tai būtų pati baisiausiai klaida, kurią galima padaryti“, – teigė ministras.

„Jeigu užsikrėtęs žmogus nueis į gydymo įstaigą be jokios apsaugos, jis užkrės personalą, užkrės kitus žmones“, – kalbėjo jis.

Tuo pačiu A. Veryga tvirtino, kad neigiamas tyrimas nereiškia, jog užkrėtusioje teritorijoje lankęsis ar su užsikrėtusiu koronavirusu asmeniu bendravęs žmogus galės nesilaikyti izoliacijos.

„Žmonės, kurie pasidarys tyrimą ir jis bus neigiamas, tai nereikš, kad jie gali bėgioti po prekybos centrus, vaikščioti kur nors, kol nėra ligos simptomų ir užkrėtinėti kitus“, – sakė ministras.

Lietuvos medikus vienijančios organizacijos penktadienį išplatino viešą pareiškimą, kad dėl koronaviruso tiriami turėtų būti visi karščiuojantys ir turintys kvėpavimo takų infekcijos simptomų pacientai, neatsižvelgiant į epidemiologinius rizikos faktorius.

Medikai taip pat siūlo išplėsti testavimą galinčių atlikti įstaigų sąrašą, įtraukiant „visas įstaigas, turinčias pakankamas kompetencijas šiuos tyrimus atlikti“.

Kreipimąsi į šalies valdžios institucijas pasirašė 10 medikus vienijančių organizacijų, tarp jų – Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjunga, Lietuvos medikų forumas, Lietuvos medikų sąjūdis bei kitos.

Šiuo metu Lietuvoje atlikta per 360 tyrimų dėl koronaviruso COVID-19. Dabar tyrimai daromi tiems, kas grįžo iš užkrėstų šalių, ir sunegalavo, arba kuriems pasireiškė ligos simptomai po to, kai jie turėjo kontaktų su grįžusiaisiais iš pavojingų teritorijų, taip pat tiems, kam nustatyta sunki neaiškios kilmės pneumonija.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų