Sveikata ir temperamentas

Sveikata ir temperamentas

Specialistai tvirtina, kad nuo žmogaus temperamento priklauso ne tik jo sveikata, bet ir ligų gydymas. O tiksliau – nusiteikimas pasveikti.

Jų manymu, temperamentą galima nustatyti vien patikrinus pulsą. Tiesa, tai įmanoma tik vidutiniame amžiuje, nes vaikų pulsas būna gerokai dažnesnis, o pagyvenusių žmonių – retesnis.

Sangviniko pulsas stiprus, aktyvus ir reguliaraus – 68–75 tvinksniai per minutę.

Sangvinikas – santūrus, lengvai prisitaiko prie bet kokių sąlygų, todėl retai sunegaluoja. Juokaujama, kad jis serga tik tada, kai pats nori, ir tuo, kuo pats užsigeidžia. Sangvinikas vertina humorą, todėl geriausias patarimas ir paskatinimas jam susirgus yra: „Kaip susirgai, taip ir gydykis!“

Pats ligonis taip pat gali sau padėti. Sergant jam reikia atsipalaiduoti ir užsiimti malonia veikla: piešti, siuvinėti, o jei įmanoma – pauogauti, pagrybauti.

Melancholiko pulsas silpnas, banguotas, viršijantis 83 tvinksnius per minutę. Rytiečiai tokį pulsą lygina su gyvatės šliaužimu.

Melancholikas neramus, įtarus ir kiek vangokas. Jį dažnai kamuoja migrenos priepuoliai ir nemiga, nes miegoti trukdo net menkiausi garsai, vėjelio dvelksmas, oro tvankumas. Melancholikų psichika labai jautri ir pažeidžiama, nors neretai jie patys būna geri psichologai.

Susirgusiam melancholikui gali padėti greičiau pasveikti atviras pokalbis apie jo gerumą, jautrumą ir taupumą. Melancholikas greičiau sveiksta patogiai gulėdamas ant sofos ir skaitydamas knygą ar žiūrėdamas televizorių.

Choleriko pulsas labai aktyvus, stiprus, šokčiojantis, siekiantis iki 76–83 tvinksnių per minutę. Jis lyginamas su varlės šokinėjimu.

Cholerikas – impulsyvus žmogus. Jis judrus, aktyvus, audringai ir emocingai reaguoja į įvykius ir gali būti tulžingas. Nekeista, kad tokio temperamento žmogui dažnai sušlubuoja širdis ir sutrinka skrandžio veikla. Ligonį rekomenduojama skatinti tokiais žodžiais: „Tu pasieki viską, net tai, kas beveik neįmanoma. Todėl panorėjęs gali greitai pasveikti.“

Nesveikuojančiam cholerikui praverstų malonus bendravimas su draugais ar net – pasilinksminimas.

Flegmatiko pulsas silpnas, bet reguliarus, retesnis negu 67 tvinksniai per minutę. Jis primena ežere plaukiojančią gulbę. Flegmatikas lėtas, neemocingas, labai stiprios psichikos. Jis gali ištverti gerokai daugiau negu kitokio temperamento žmogus (ypač cholerikas ir melancholikas). Norint padėti jam pasveikti, reikia patarti ramiai, neskubant, atkakliai kovoti su liga ir neabejoti sėkme.

Flegmatikui patinka iškylos į gamtą. Todėl, jei leidžia jėgos, jam reikia sveikti gamtoje – meškeriojant, kepant šašlykus ir mėgaujantis saikingais valgiais.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų