Svarstoma, kad už privalomus testus mokėtų darbuotojai arba darbdaviai

Svarstoma, kad už privalomus testus mokėtų darbuotojai arba darbdaviai

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad yra diskutuojama, ar negreitėjant vakcinavimo tempams testavimo privalomumo ir kaštų neturėtų prisiimti darbuotojai arba darbdaviai.

„Kol kas už testus moka valstybė ir yra pavieniai darbdaviai, kurie patys mokasi dėl greitumo ar kitų dalykų, bet kol kas iš esmės testai yra kompensuojami valstybės lėšomis. Tai klausimas būtų toks: jeigu situacija nesikeičia ir vakcinacijos tempai negreitėja ir vis dar yra nemažas nesiskiepijusių darbuotojų skaičius, ar neturėtų testavimo privalomumo ir kaštų prisiimti darbuotojai arba darbdaviai“, – „Žinių radijui“ sakė M. Navickienė.

Paklausta, ar yra svarstoma, kad nepasiskiepijantys savu noru, o ne dėl objektyvių priežasčių, turėtų savo lėšomis susimokėti už gydymą, ministrė sakė, kad tokių diskusijų nėra.

„Dėl mokėjimo už gydymą tokių svarstymų mes neturime. Kalbėta yra galbūt apie testavimo ateityje išlaidų padengimą darbdavio sąskaita arba ligos išmokos nemokėjimą tiems žmonėms, kurie buvo nepasiskiepiję dėl savo pasirinkimo, ne dėl kažkokių priežasčių, dėl kurių objektyviai jie negali skiepytis“, – sakė M. Navickienė.

Šiuo metu nepasiskiepiję ir nepersirgę koronavirusu gamybos įmonių darbuotojai turi testuotis kas 7-10 dienų. Toks sprendimas įsigaliojo rugsėjo viduryje.

Komentarai

  • Kam reikalingi tie testai tegu ir moka bet kai zmonems pasibaigs kantrybe baiksis tada reketas zmoniu

  • Atsirugs Šimonio arkliui INGRIDUI tas žmonių luošinimas neištirtas nuodais tipo skiepais…

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų