Vilius Aleliūnas ir Vesta Ambrazaitė. Orienteering.lt nuotr.

Sužadėtiniams – auksiniai sprinto medaliai

Panevėžyje Lietuvos orientavimosi sporto čempionate sprinto varžybose per 600 bėgikų miestelėnams sukūrė tikrą sporto šventę.

Pergalė gimtajame mieste

Po penkerių metų pertraukos ant aukščiausio podiumo laiptelio lipo „Igtisos“ klubo atstovas, iš Panevėžio kilęs Vilius Aleliūnas, o pirmą kartą aukso medalį greitoje sprinto distancijoje laimėjo jo sužadėtinė Vesta Ambrazaitė iš Šiaulių „Sako“.

Pirmą kartą tikriausiai savo gyvenime bėgau varžybose savo gimtajame mieste, Laisvės aikštėje, įdomioje trasoje“ – neslėpė Lietuvos čempionas V. Aleliūnas, kad dėl varžybų vietos jam kyla sentimentai. Nepaisant užtikrintumo savo mieste, keletos smulkių klaidelių dėl streso „Igtisos“ sportininkas sakė neišvengęs.

3,1 km distanciją su 24 kontroliniais punktais V. Aleliūnas įveikė per 10 min. 33 sek. ir tik 2 sek. atotrūkiu paliko už nugaros Kauno „Medeinos“/SM Gajos atstovą Joną Vytautą Gvildį. Trejus metus iš eilės geriausiu Lietuvos sprinteriu, o pagal Tarptautinį orientavimosi sporto federacijos (IOF) reitingą – geriausias tarp Baltijos šalių sportininkas, į varžybų ritmą dar tik pradėjo įsivažiuoti – reabilitavosi po ligos.

„Pradėjau sprintą aštriau, gal apšilęs geriau buvau. Jonas (Jonas Vytautas Gvildys – red. past.) ne taip drąsiai startavo, tai mano pranašumas ir buvo tas, kad aštriai startavau. Trasa buvo trumpa, tad iki galo ir pavyko ganėtinai greitai bėgti“, – apie varžybų eigą pasakojo šių metų čempionas V. Aleliūnas. Trečią vietą tarp vyrų laimėjo „Šilo“ atstovas Vytautas Beliūnas (11:23 min.). Iš viso elito sportininkų grupėje startavo 51 vyrai.

Tarp moterų 2,7 km distanciją su 19 kontrolinių punktų čempionė V. Ambrazaitė įveikė per 11 min. 22 sek. Sidabro nugalėtoja Kauno „Medeinos“/SM Gajos atstovė Vilija Revaitė trasą įveikė rezultatu 11 min. 59 sek. Bronzos laimėtoja – „Igtisos“ orientacininkė Gabija Ražaitytė (12:05 min.).

Šį sezoną visus sprintus laimėdavau, tai labai norėjosi ir čempionate gerai prabėgti“, – apie aukštas šio sezono ambicijas kalbėjo sprinto nugalėtoja. „Labai džiaugiuosi, kad pavyko mums abiems su Viliumi iškovoti auksą“, – ne tik savo pergale džiaugėsi V. Ambrazaitė.

M21 grupėje pergalę iškovojo panevėžietė Kristina Servaitė („Oriens“), kuri 2,4 km trasą su 16 kontrolinių punktų įveikė per 12:32 min. M45 grupėje trečią vietą užėmė panevėžietė Renata Viksvienė („Oriens“), o M55 grupėje pergalę šventė Danutė Vilkelienė (1,9 km, 14 kontrolinių punktų, 11:06 min.). Taip pat šioje grupėje trečia liko panevėžietė Rita Servienė (12:30 min.).

Berniukų iki 12 metų amžiaus grupėje antrą vietą užėmė panevėžietis Tadas Mackevičius (1,9 km, 14 k.p., 11:17 min.), trečias – Kimantas Kareckas (12:37 min.). Pergale amžiaus grupėje iki 18 m. džiaugėsi panevėžietis Adomas Repšys, kuris 2,8 km distanciją su 21 kontroliniu punktu įveikė per 11:32 min. Veteranų amžiaus grupėje iki 70 m antrą vietą užėmė Romualdas Veršinskas (OK „Lėvuo“, 1,9 km, 11 k.p., 15:29 min.).

Estafetėse – Šiaulių klubo pergalė

Sekmadienį ramų Panevėžio rytą sudrumstė orientacininkų kovos sprinto estafečių varžybose. Prie „Cido“ arenos vyko šalies pirmenybės, kur itin didelės koncentracijos ir greito orientavimosi reikalaujančios trasos nugalėtojais tapo Šiaulių „Igtisos“ klubas kartu su Andrėjumi Gerasimovu, Gabija Ražaityte ir Viliumi Aleliūnu.

Labiausiai nenuspėjamos trijų etapų mišrių sprinto estafečių varžybos orientacininkams metė dinamišką iššūkį. Pirmoji trasos dalis driekėsi žaliojoje erdvėje – Panevėžio Kultūros ir Poilsio parke, o antroji trasos pareikalavo greito ir techniško orientavimosi įgūdžių tankaus Parko gatvės rajone.

Išsirinkau žmones su kuriais bėgti kartu, tai ir laikiausi. Po kelių punktų visi išsiskaidė ir likau vienas”, – pasakojo pirmu etapu startavęs nugalėtojų komandos narys A. Gerasimovas, kuris iš pirmo etapo grįžo tik šeštoje pozicijoje. Deficitą absoliučiai panaikino antru etapu startavusi „Igtisos“ komandos narė G. Ražaitytė – apsilenkė visas varžoves ir estafetę užbaigsiančiam V. Aleliūnui perdavė pirma. Suminis auksinės komandos rezultatas buvo 31 min. 31 sek.

Sidabro medalius iškovojo Alytaus „Dainavos“ trijulė: Henrikas Paužas, Kristina Masevičiūtė ir Donatas Stulgys. Kiek daugiau nei puse minutės atsilikusi komanda į kovą dėl medalių pasinėrė tik startavus paskutiniam komandos nariui. Trečią vietą iškovojo Šiaulių „Sako“ komanda ir tai yra antrasis Saulės miesto medalių komplektas šalies pirmenybėse sprinto estafetės rungtyje (32:18 min.). Kevino Olišauskio, Vestos Ambrazaitės ir Mindaugo Nakvoso trijulei dinamiškoje trasoje dėl medalio taip pat teko gerokai pasistengti iki pat finišo.

Jauniausias komandos narys K. Olišauskis startavo pirmu etapu ir buvo gavęs ilgiausią trasą pagal punktų skaidymą – grįžo jau ne su lyderių grupe, 9-oje pozicijoje. Tačiau varžoves sėkmingai prisivijo V. Ambrazaitė ir estafetę perdavė jau antra.

Be apdovanojimų amžiaus grupėje iki 16 metų estafetėse neliko Panevėžio KKSC-1 ekipa, kurią sudarė Sandra Mažvilaitė, Dovydas Šinkūnas, Gytis Dauknys ir Malvina Girinskytė. Mūsiškių komanda 2,3 km trasoje su 18 kontrolinių punktų sugaišo 48:11 min. ir užėmė antrą vietą. Vos 9 sek. mūsiškius pralenkė Vilniaus SC ekipa (48:02 min.), trečia liko Šiaulių JTC komanda (58:27 min.).

Veteranų amžiaus grupėje iki 55 m. pergale džiaugėsi Panevėžio „Oriens“ klubas – Dainius Melaika, Angelė Stanionienė ir Algirdas Šalkauskas. Ši trijulė 1,8 km trasą su 15 kontrolinių punktų įveikė per 32:16 min. Trečiąją vietą užėmė Panevėžio „Lėvuo“ ekipa – Romualdas Veršinskas, Danutė Vilkelienė ir Jonas Vilkelis. Pastarieji trasą įveikė per 34:54 min.

Varžybų sezonas įsibėgėjo ir jau kitą savaitgalį vyks kiti svarbūs startai orientacininkams. Baltijos šalių orientavimosi sporto čempionatas vyks gegužės 20-21 dienomis Ignalinos mieste, kur susirinks pajėgiausi regiono sportininkai.