V. BULAIČIO nuotr.

Sutikti iš misijų grįžę kariai

Sutikti iš misijų grįžę kariai

Dar metų pradžioje į misiją Malyje ir karinę mokymų operaciją Ukrainoje išlydėję karius artimieji pagaliau gali lengviau atsikvėpti.

Ketvirtadienį, po ilgo išsiskyrimo, kariai iškilmingai sutikti ten pat, kur ir buvo atsisveikinta, – Panevėžio miesto Nepriklausomybės aikštėje.

Prieš iškilmingą renginį karių artimieji, draugai ir miestiečiai rinkosi į mišias Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje, aukotas Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kapeliono majoro Virginijaus Veilento. Iš karto po jų, karių rikiuote prasidėjo iškilminga Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių, sėkmingai dalyvavusių Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malio Respublikoje MINUSMA ir karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje dalyvavusių karių, sutikimo ceremonija.

Grįžę kariai pagerbti Lietuvos Respublikos himnu. Karius sutiko Lietuvos Respublikos Seimo narė, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotoja, NATO parlamentinės asamblėjos prezidentė Rasa Juknevičienė, Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Aleksas Varna, KASP vadas pulkininkas Arturas Jasinskas, KASP rinktinių ir kitų karinių dalinių vadai, civilinių organizacijų ir jėgos struktūrų atstovai, kiti garbūs svečiai.

Sugrįžusiems kariams įteikti medaliai, padėkos raštai ir vardinės dovanos už dalyvavimą tarptautinėse misijose.

Po oficialiosios dalies, renginio svečiai, kariai ir jų artimieji pakviesti pabendrauti Panevėžio muzikiniame teatre.

„Žiūrėdamas į jus, aš suprantu: nors ir esame labai maža tauta pasaulyje ir netgi Europoje, darome didelius darbus.“

Pulkininkas T. Masaitis, Sausumos pajėgų štabo viršininkas

Sveikinimo žodį taręs Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Tomas Masaitis pabrėžė, kad jeigu misijose dalyvaujančių karių pagalba nors vienas karo zonoje gyvenantis asmuo pasijuto saugesnis, tai jau yra didelis pasiekimas.

„Prisimenu save, kaip prieš penkis metus stovėjau panašioje rikiuotėje grįžęs iš Afganistano. Tada galvoje sukosi visai kitos mintys: nieko, atrodė, reikšmingo mes nepadarėme – vykdėme savo pareigą, užduotis, įsipareigojimus savo sąjungininkams. Bet dabar, žiūrėdamas į jus, aš suprantu: nors ir esame labai maža tauta pasaulyje ir netgi Europoje, darome didelius darbus“, – kalbėjo pulkininkas T. Masaitis.

Lietuvos kariai operacijoje Afrikoje buvo atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje, rytinėje Malio dalyje. Per operaciją MINUSMA Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvavo.

Antroji Pajėgų apsaugos vieneto pamaina, kurią sudarė 34 kariai, tarnybą Malyje sėkmingai vykdė keturis mėnesius. Būrys buvo sudarytas iš KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių. Kariai tarnavo Vokietijos parašiutininkų kuopos pagrindu sudarytoje Pajėgų apsaugos kuopoje, kur vykdė tarptautinių pajėgų apsaugos ir kitas karines funkcijas.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA Malyje vykdo nuo 2013 metų. Ja siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, organizuoti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų