ELTA nuotr.

Susitiks aptarti kaistančios situacijos elektros sektoriuje

Susitiks aptarti kaistančios situacijos elektros sektoriuje

Praėjus beveik dviem savaitėms po nepriklausomo elektros tiekėjo „Perlas Energija“ akibrokšto vienašališkai pakeisti visų klientų fiksuotos kainos planus ir elektrą tiekti biržos kainomis, ketvirtadienį šią ir kitas energetikos aktualijas aptars prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Tą Eltai patvirtino prezidento patarėjas komunikacijas Ridas Jasiulionis. Anot jo, be energetikos, jų susitikime bus aptarti ir kiti klausimai.

Norą „specialiai“ šiuo klausimu susitikti su premjere šalies vadovas išreiškė dar praėjusią savaitę, kuomet I. Šimonytė dar atostogavo.

I. Šimonytė diskusijų dėl tolesnės Lietuvos elektros energetikos politikos dar nekomentavo. Vis tik „Perlas Energija“ paskelbus apie savo sprendimą, premjerė trumpai sureagavo, kad susidariusi padėtis yra kebli, bet nėra neišsprendžiama.

„Čia buvo šiokio tokio savo galimybių neįvertinimo, bet teisinę pusę sutarčių tokio keitimo žinoma įvertins institucijos. Vakar buvo jau labai aiškiai pasakyta, kad vartotojai neprivalo sutikti su šituo pasiūlymu ir toliau jau tų sprendimų opcijų yra keletas. Viena iš opcijų tiesiog dairytis kito tiekėjo“, – tuomet LRT televizijai sakė ministrė pirmininkė.

ELTA primena, kad rugpjūčio 5 d. antras didžiausias nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog sparčiai augant elektros kainoms, nebegali vykdyti savo įsipareigojimų fiksuotą elektros tiekimo kainą pasirinkusiems klientams ir jiems pritaikys tiekimo planus kintama kaina, susieta su elektros kainomis biržoje.

Toks įmonės žingsnis sukėlė diskusijas, kad vertėtų atidėti trečiąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą.

Šį tiekėją pasirinkę apie 180 tūkst. buitinių vartotojų, o liepos pradžioje, pasibaigus antrajam elektros rinkos liberalizavimo etapui, „Perlas Energija“ buvo antras daugiausiai sutarčių su klientais sudaręs tiekėjas – jį pasirinko apie 15 proc. 1–5 tūkst. kWh elektros energijos kasmet suvartojančių gyventojų (67 proc. rinkosi „Ignitis“, apie 8 proc. – „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“).

Komentarai

  • jo ir visiems gerai ,…kokia protinga ta simonyte,o kaltas cia kaip visada karbauskis

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų