LFF nuotr.

Supertaurę iškovojo panevėžiečiai

Šeštadienį Vilniuje vykusioje atkaklioje dvikovoje dėl Optibet LFF supertaurės FK „Panevėžys“ palaužė Vilniaus „Žalgirį“ po baudinių serijos. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 2:2. Panevėžiečiai tapo pirmojo šiame sezone Lietuvos futbolo trofėjaus laimėtojais.

Panevėžio ekipa aktyviai pradėjo rungtynes ir stengėsi kurti progas prie varžovų vartų. 13-ąją minutę kontraatakoje Ernestas Veliulis vienas atsidūrė prieš vartininką, tačiau „Žalgirio“ vartų sargas buvo greitesnis. Vėliau vilniečiai bandė perimti iniciatyvą ir vis dažniau grasindavo Panevėžio ekipos vartams.

Puikią progą pasižymėti svečiai turėjo 26-ąją minutę, kai Eligijus Jankauskas baudos aikštelėje smūgiavo visiškai netrukdomas, tačiau kamuolys praskriejo šalia tikslo. Visgi, pirmieji netrukus savo įvarčių sąskaitą atsidarė žalgiriečiai, kai vyko tikra vartų apgultis, ir niekieno netrukdomas Tomislavas Kišas 31-ąją min. leido Vilniaus ekipai išsiveržti į priekį – 1:0. Vos po kelių minučių T. Kišas tolimu smūgiu padvigubino „Žalgirio“ pranašumą – 2:0.

Tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje panevėžiečiai surengė tikrą vartų šturmą, mėgindami sušvelninti varžovų persvarą. Elivelto buvo neleistinai pargriautas baudos aikštelėje, o teisėjo paskirtą 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo E. Veliulis – 2:1.

Iškart po pertraukos Panevėžio klubas ėmėsi aktyvių veiksmų vilniečių aikštės pusėje ir tai leido išlyginti rezultatą. 49 min. puikią ataką surengė Elivelto, kuris paliko už savo nugaros kelis varžovus ir galingu smūgiu nuginklavo Edviną Gertmontą – 2:2.

Po antrojo įvarčio panevėžiečiai dar labiau suaktyvino žaidimą puolime, rengdami dažnus išpuolius prie „Žalgirio“ vartų. Futbolas tapo daug atviresnis ir abi ekipos nestokojo pavojingų epizodų. Paskutinę pridėjo laiko minutę Sebastianas Vasquezas turėjo ypač gerą progą nuginkluoti varžovų vartininką, tačiau kamuolys praskriejo visai šalia vartų. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi rezultatu 2:2 ir ekipos tęsė kovą baudinių serijoje. Joje panevėžiečių vartus gynė po keitimo pasirodęs Rafaelis Broetto. Galiausiai pergalę pavyko iškovoti FK „Panevėžiui“.

Susitikimą su „Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Danas Šimkevičius (90 min. Rafaelis Broetto), Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis, Domantas Antanavičius (83 min. Svajūnas Čyžas), Ernestas Veliulis, Eligijus Jankauskas ( 75 min. Jeffrey Sarpongas), Elivelto (90 min. Pijus Širvys), Jorge Elias (83 min. Sebastianas Vasquezas).

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys“ žais balandžio 9 dieną. Lietuvos A lygos čempionato rungtynėse panevėžiečiai išvykoje susitiks su Alytaus „Dainavos“ futbolininkais.