Sunki „Lietkabelio“ pergalė Alytuje

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ šįvakar išvykoje po pratęsimo rezultatu 96:90 (19:20, 17:19, 27:22, 22:24, 11:5) įveikė Alytaus „Dzūkiją“.

„Dzūkijos“ ir „Lietkabelio“ komandos šiame LKL sezone susitiko jau trečią kartą. Iki šio mačo ekipos buvo tarpusavio rungtynėse pasiekusios po pergalę. Panevėžyje „Lietkabelis“ laimėjo 93:85, o Alytuje triumfavo „Dzūkija“ 86:70.

Rungtynes Alytuje sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, kurie tris savo pirmąsias atakas baigė tiksliais metimais ir pirmavo rezultatu 6:2. Vėliau svečiai stabtelėjo, o tuo pasinaudoję alytiškiai kėlinio viduryje pirmą sykį šiame mače išsiveržė į priekį – 9:8. Po to aikštėje vyko lygi kova, o po pirmojo kėlinio „Lietkabelio“ krepšininkai nuo šeimininkų atsiliko vienu tašku – 19:20.

Antrajame mačo ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Kova vyko taškas į tašką, o pirmaujanti komanda keitėsi kelis sykius. Sužaidus pusę laiko antrajame ketvirtyje „Dzūkijos“ komanda pirmavo minimaliu skirtumu 31:30. Iki ilgosios pertraukos nė vienai komandai įgyti solidesnio pranašumo nepavyko. Poilsio komandos išėjo šeimininkų ekipai pirmaujant rezultatu 39:36.

Antrąją rungtynių pusę panevėžiečiai pradėjo spurtu 9:2 ir išsiveržė į priekį 45:41. Po Gyčio Masiulio tikslaus tritaškio metimo „Lietkabelio“ komandai pavyko įgyti rekordinę persvarą šiame mače – 58:51. Trečiojo ketvirčio pabaigoje sėkmingiau sužaidę alytiškiai sušvelnino savo atsilikimą iki 2 taškų – 61:63.

Susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jį sėkmingiau pradėjo „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie pelnę 4 taškus be atsako padidino savo persvarą iki 67:61. Po Pauliaus Valinsko tritaškio metimo panevėžiečiai pirmavo 7 taškais – 73:66. Tuo metu trenerio Nenado Čanako auklėtiniai pagirtinai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir ne kartą susikurdavo sau antrąjį šansą metimui.

Dzūkijoskrepšininkams rungtynių pabaigoje pavyko priartėti prie panevėžiečių. Likus žaisti 1 min. ir 43 sek. „Lietkabelio“ persvara siekė vos 3 taškus 81:78. Likus 5 sekundėms alytiškiai pataikė abi baudas ir išsiveržė į priekį – 85:84. Po minutės pertraukėlės prieš Paulių Valinską taisykles pažeidė šeimininkų žaidėjas, o „Lietkabelio“ krepšininkas pataikė vieną iš dviejų baudos metimų. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 85:85, o komandoms teko žaisti pratęsimą. Jame geriau sekėsi panevėžiečiams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 96:90.

„Dzūkija“: Matas Jucikas 18, Kristupas Žemaitis, Giedrius Staniulis ir Simas Jasaitis po 14, Paolo Marinelli 10.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 26, Paulius Valinskas 23, Kyle‘as Vinalesas 21, Vytenis Lipkevičius 9, Džordže Gagičius ir Gabrielius Maldūnas po 6.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais kovo 20 dieną išvykoje su Utenos „Juventus“.