P. Židonio nuotr.

Šungaudžiams savaitgaliai – šventi

Šungaudžiams savaitgaliai – šventi

Visame Panevėžio mieste ir rajone įdarbinti vos du šungaudžiai, kurių vieno oficialios pareigos – beglobių gyvūnų gaudytojas, antrojo – gyvūnų priežiūros specialistas.

Per metus jie sučiumpa po kelis šimtus palaidų, ligotų, dažnai – ir piktų, grėsmę keliančių šunų bei kačių. Bėda, kad šiuos specialistus prisišaukti įmanoma tik darbo dienomis, o gyvūnų gaudymas paprastai apsiriboja juos atrišus nuo grandinių ar surinkus uždarytus tvartuose.

Kad agresyvus palaidas šuo ne darbo dienomis paliekamas laisvėje netgi jei kelia rimtą grėsmę, parodė plačiai nuskambėjęs skandalas, kai mišrūnui sudraskius Bistrampolio dvaro danielių bandą ir puolus darbuotoją, nebuvo kam atvažiuoti jo sugauti.

Panevėžio mieste ir rajone gyvūnų gaudymo paslaugą teikiančios bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus vadovo Sigito Vainausko teigimu, tokia paslauga teigiama už savivaldybių sumokamus pinigus. Pasak S. Vainausko, šios sumos nepakanka beglobių gyvūnų gaudytojams apmokėti už darbą savaitgaliais, naktimis ar per šventes.

Tokie pasiteisinimai nustebino Panevėžio rajone garsų veterinarijos gydytoją krekenaviškį Algimantą Lūžą.

„Prasta vadinu įmonę, kuri geba tvarkytis taip, kai visuomenei būtina paslauga teikiama tik darbo dienomis ir darbo valandomis“, – rėžė gyvūnų gydytojas.

Visą straipsnį skaitykite sausio 20 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų