BNS/ E. Ovčarenkos nuotr. 7-tą LKL finalą žaidžiantis M. Lukauskis mačo pradžioje per pirmą ketvirtį pataikė tris tritaškius, iš viso pelnė net 13 taškų ir komandos draugams suteikė gerą impulsą.

„Lietkabelis“ sulaukė Šaro pagyrų, Maksvytis planą ruošia trečiadieniui

Pirmoje finalo kovoje Panevėžio „Lietkabelis“ demonstravo kovingą charakterį, privertė „Žalgirį“ įtempti visus raumenis bei nusipelnė Š. Jasikevičiaus pagyrų.

Netapo lengvu grobiu

LKL finalo starte pirmojoje kovoje Kaune Panevėžio „Lietkabelis“ visą mačą alsavo „Žalgiriui“ į nugarą ir trečio kėlinio pabaigoje net išsiveržė į priekį (50:48).

Nors šeimininkai lemiamame ketvirtyje pirmavo dviženkle persvara (66:55), Beno Magdeno tritaškis sukaustė žaliai baltų gerbėjus – likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes ekipas teskyrė 4 taškai (66:70). Visgi, „Žalgiris“ išsaugojo trapų pranašumą, iškovojo pergalę 73:67 (19:17, 18:12, 18:24, 18:14) ir į savo sąskaitą serijoje iki 4-ių pergalių įsirašė pirmąjį tašką – 1-0.

Lietkabelio“ strategas Kazys Maksvytis savo auklėtiniams po mačo neturėjo jokių priekaištų: jo vadovaujama ekipa sulaikė „Žalgirio“ lyderį Paulių Jankūną, kuris pelnė vos tašką. Tačiau žaliai baltų gretose lyderiu tapo brazilas Augusto Lima (20 taškų). „Nesugebėjome persiorientuoti“, – prisipažino „Lietkabelio“ strategas. Be to, problema tapo prastoka kova dėl atšokusių kamuolių, kai varžovai po Panevėžio ekipos krepšiu atkovojo net 14 kamuolių.

„Tai pigūs taškai. Atimkime juos, prisiminkime mūsų pramestus metimus iš po krepšio, ir rezultatas galėjo būti kitoks“, – po mačo kalbėjo „Lietkabelio“ vairininkas. Jis prisipažino, kad buvo paruošęs planą prieš „Žalgirio“ lyderį Paulių Jankūną. „Ačiū Dievui, jis suveikė. Bet „Žalgiris“ tokia komanda, kad nors nesužaidė Paulius, sužaidė kiti ir vis tiek pralaimėjome“, – pridūrė K. Maksvytis.

Augusto Lima padėka

Žalgirio“ gretose Augusto Lima atsidėkojo Šarūnui Jasikevičiui už dovaną – trumpas kelių dienų atostogas, per kurias brazilas aplankė neseniai kūdikį pagimdžiusią savo žmoną. Aukštaūgis pelnė 20 taškų ir buvo rezultatyviausias žaliai baltų gretose. „Lietkabelį“ į priekį tempė Kšištofas Lavrinovičius ir Mindaugas Lukauskis, abu ekipos veteranai pelnė po 15 taškų.

Jau mačo pradžioje „Lietkabelio“ kapitonas M. Lukauskis pademonstravo, kad šioje kovoje „Žalgiris“ gali nesitikėti lengvo gyvenimo.

M. Lukauskis pirmasis atidarė taškų sąskaitą ir tritaškiu išvedė svečius į priekį. Jis per pirmą kėlinį pelnė net 13 taškų ir davė gerą impulsą komandos draugams, o svečiai po pirmųjų 10 minučių atsiliko 17:19. Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ susikrovė 8-ių taškų persvarą, kurią išsaugojo iki ilgosios pertraukos.

Trečiame ketvirtyje „Lietkabelis“ nepasimetė pirmaujant aikštės šeimininkams 8-9 taškais ir likus iki kėlinio pabaigos 4 min. svečiai skirtumą sumažino iki minimumo (44:45, 47:48). Maža to, po Kšištofo Lavrinovičiaus tolimo metimo „Lietkabelis“ po ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį – 50:48. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo vos dviem taškais (55:53). Visgi ketvirtame kėlinyje „Žalgirio“ įgyta persvara tapo lemtinga, atnešusi žaliai baltiems pergalę.

Apeliavo į sirgalius

Kauno ekipos vyriausiasis treneris Š. Jasikevičius džiaugėsi sunkia pergale, tačiau „Žalgirio“ strategas ir nesitikėjo lengvo pasivaikščiojimo pirmoje LKL finalo kovoje. Šaras mato ką reiktų taisyti žaliai baltų žaidime.

Žinojome, kad nebus lengva. Šiandien svarbiausia buvo pasiekti pergalę. Galime daryti išvadas, o jų mums reikia nemažai. Klaidų padaryta per daug. Finalas tik prasideda. Lieka šešios rungtynės. Bandysime gerinti žaidimą“, – po mačo spaudos konferencijoje teigė „Žalgirio“ strategas.

Dėl komandos kovingumo ir jos agresijos Šaras priekaištų ekipai neturėjo, juk 14-ka atkovotų kamuolių puolime yra svarus kovos rodiklis. „Pritrūkome tik šalto proto. Įžaidėjai galėjo sužaisti kiek geriau. Strigome paskutinėje stadijoje, arba pramesdavome metimus, ar kartais pritrūkdavome kantrybės. Gal ekipą iš vėžių išmušė tos laisvos dienos po pusfinalio“, – svarstė Š. Jasikevičius.

Kalbant apie Mindaugą Lukauskį, mes paprasčiausiai jį paleidome. Reikia pripažinti, buvo situacijų, kai jis pataikė sunkių metimų. Tai juk patyręs žaidėjas, ne kartą žaidęs finaluose. Visa komanda žino,ką daro. Juos išmušti iš ritmo yra labai sunku. Jie labiau patyrę, varžovai rungtyniauja tokiu pačiu ritmu, ta pačia idėja ir nuo jų gintis yra labai sudėtinga dėl skirtingų aukštaūgių. Tai kovotojų komanda, naivu manyti, kad jie išsigąs finalo“, – pridūrė Š. Jasikevičius.

Pasak jo, tokiose serijose svarbiausia laimėti pirmąjį mačą, o vėliau įdėti daug darbo. Tačiau ar „Žalgirio“ darbas ant parketo per LKL finalo seriją svarbus žaliai baltų sirgalių armijai, jei į lemiamas rungtynes susirenka kiek daugiau nei trečdalis arenos? „Sąžiningai, net nežinau ką atsakyti. Tikėjomės, kad nebus daug žiūrovų. Kaip anksčiau sakiau, jiems LKL kovos nėra svarbios. Jei LKL finalui apatiški sirgaliai mano, kad padeda žaidėjams, jie klysta“, – rėžė Š. Jasikevičius.

Mačą Kaune stebėjo 5549 žiūrovai. Labai realu, kad panevėžiečiai pagal žiūrovų skaičių tribūnose pranoks Kauno „Žalgirio“ gerbėjus. Antroji LKL finalo kova vyks „Cido“ arenoje gegužės 31 d., 18 val.

Statistika

Žalgiris“: Augusto Lima 20 (9/12 dvitaškiai, 2/5 baudų metimai, 3 atkovoti kam.), Edgaras Ulanovas 14 (5/7 dvitaškiai, 4/6 baudų metimai, 5 atkovoti kam.), Brockas Motumas 11, Leo Westermannas (6 atk. kam., 8 rez. perd.) 10, Antanas Kavaliauskas 9, Kevinas Pangosas ir Lukas Lekavičius po 4, Paulius Jankūnas 1 taškas, Renaldas Seibutis (per 8:39 min.), Artūras Milkanis (per 18 min.) ir Robertas Javtokas (per 3 min.) taškų nepelnė, Paulius Valinskas nežaidė.

„Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis (3/6 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai) ir Kšištofas Lavrinovičius (2/3 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/7 baudų met.) po 15, Benas Madgenas 12, Darjušas Lavrinovičius 9, Simas Galdikas 4, Žygimantas Skučas, Gintaras Leonavičius, Lorenzo Williamsas (4 rez. perd.) ir Žygimantas Janavičius po 3 taškus, Tadas Rinkūnas ir Donatas Tarolis nežaidė.

Statistika („Žalgiris“ ir „Lietkabelis“): dvitaškiai – 23/49 (47 proc.) ir 11/28 (39 proc.), tritaškiai – 4/19 (21 proc.) ir 9/26 (35 proc.), baudų metimai – 15/25 (60 proc.) ir 18/23 (78 proc.), atkovoti kamuoliai – 39 ir 36, rezultatyvūs perdavimai – 21 ir 15, klaidos – 7 ir 15, perimti kam. – 4 ir 3.

Pirmadienį kovą dėl 3-ios vietos iki trijų pergalių pradeda Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.