P. Židonio nuotr.

Sukčių įžūlumas be ribų: iš senjorų išviliojo santaupas

Sukčių įžūlumas be ribų: iš senjorų išviliojo santaupas

 

Telefoniniai sukčiai neatostogauja. Panevėžyje per vieną dieną pinigus išviliojo iš dviejų senjorų.

Kaip praneša Panevėžio policija, trečiadienį, apie10.54 val. Marijonų gatvės 79-erių gyventoja sulaukė skambučio asmens, prisistačiusio jos anūku. Tariamas anūkas pasipasakojo, kad dėl jo kaltės įvyko avarija, joje buvo apgadintas brangus automobilis ir nukentėjusiai jo savininkei reikia sumokėti 6000 eurų. Išsigandusi močiutė tokių pinigų neturėjo, bet į jos namus atėjusiai neva avarijoje nukentėjusiai moteriškei, gelbėdama anūką iš bėdos atidavė, visus sutaupytus pinigėlius – 500 eurų.

Tą pačią dieną, apie 17.30 val., dar vienam 90-mečiui panevėžiečiui paskambino nepažįstamas vyriškis. Prisistatęs policijos pareigūnu, pensininką įtikino, kad jam pensija išmokėta netikrais pinigais. Sukčių sukurpta istorija patikėjęs senjoras sutiko į namus įsileisti esą patikrinti pinigų atėjusį pareigūną ir šiam atidavė visas namuose laikytas santaupas – 1855 eurus.

Tik šiam su pinigais išėjus, senolis susivokė buvęs apgautas.

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, gyventojai turėtų įsisąmoninti, kad niekas – nei pareigūnai, nei socialiniai darbuotojai, nei bankų ar kitų įstaigų atstovai – niekada neina į namus tikrinti grynųjų pinigų, neprašo jų kažkur pristatyti.

Anot T. Martinaičio, sukčiai gali apsimesti ir komunalininkais, tačiau ir šie specialistai pas gyventojus vyksta vilkėdami specialiais darbo drabužiais, privalo turėti darbo pažymėjimą.

Kad būtų ramiau, sulaukus komunalininkų skambučio apie planuojamą vizitą, T. Martinaitis siūlo susitarti jį atidėti, kad į namus būtų galima pasikviesti patikimą žmogų – artimąjį, kaimyną.

„Komunalininkai tikrai neprieštaraus suderinti kitą atvykimo laiką, o sukčiai dažniausiai nori susitvarkyti reikalus čia ir dabar“, – sako policijos atstovas.

O skambučio apie artimąjį, patekusį į avariją, pasak T. Martinaičio, visada geriausia padėjus telefono ragelį perskambinti esą į bėdą pakliuvusiam giminaičiui arba tiesiog telefonu 112.

Komentarai

  • Kurgi jau sukciu neatsiras, kai aplink tiek avariniu automobiliu, girtuokliu, siukslynu.

    • Atsakyti
  • Butinai turi artimieji saviem senoliam atjungti , nukirpti laidinius telefonus. Yra išdavikiska telefonų knyga su telefonu numeriais,adresais, vardais pavardem. Neturi senoliai net atsiliepti nepažistamam numeriui. Nieko neisileist i buta nebent laužtusi policimos patrulis ir gaisrininkai imtu piauti duris. Seni žmones suserga su galva, nukvanka, smegenis virsta vandeniu, todel nemastydami atiduoda pinigus sukciams. Artimieji turi rupintis kad senoliai butų budrus niekuo ne’asitiketu. Reikia tokiem vis aiškinti kokie pavojai tyko.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų