Buvęs pareigūnas G. Karlauskas minčių poezijai semiasi iš aplinkos. V. Bulaičio nuotr.

Suderinęs rimą ir tarnybą

Suderinęs rimą ir tarnybą

Kas bendra tarp poezijos ir policijos? Neretam šie du žodžiai atrodytų niekuo tarpusavyje nesusiję – tik ne kauniečiui Gintarui Karlauskui.

Trečiadienio pavakare nedideliam, bet ištikimam savo gerbėjų būreliui Panevėžio Šiaurinėje bibliotekoje 47-erių metų buvęs policijos pareigūnas pristatė savo debiutinę poezijos knygą „Iš meilės tau“. Taip pat susirinkusių svečių ausis savo dainomis lepino Šilagalio kultūros namų ansamblio „Šarma“ atstovai, atlikę keletą savo kūrybos dainų, akompanuojant armonikai.

Kaip prisipažįsta pats naujai iškeptas poetas, poezijos kelio pradžia buvo paini ir vingiuota. Ir dabar, net ir išleidus pirmąją knygą, didžioji dalis jo gerbėjų susispietę socialinėje erdvėje, kurioje, kaip susitikimo pradžioje užsiminė, viskas ir prasidėjo.

26-erius metus ėjęs policijos pareigūno pareigas, šiais metais jis baigė profesionalią karjerą. Tačiau dar besidarbuodamas vis intensyviau ėmė savo mintis lieti popieriaus lape.

G. Karlauskas sakė, jog jau bemaž penkmetį yra glaudžiai susidraugavęs su plunksna, tik eilėraščių neskubėjo traukti į dienos šviesą. Nors patys pirmieji eilėraščiai gimė dar besimokant mokykloje.

Man tiesiog pavyksta, mintys gražiai susidėlioja“, – nedaugžodžiavo autorius.

Iš kur ateina įkvėpimas ir randasi žodžiai, G. Karlauskas negalvoja. Pirmieji du posmeliai, pasak poeto, gimsta itin lengvai, tik tolimesnius rimus ir ritmus reikia paderinti, kiek ilgiau apmąstyti.

Įkvėpimas ateina net ir atidarius langą ir gavus gaivų oro gūsį. Saulė, graži diena, paukščiai ar nuotraukos – mintys ateina visai netikėtai“, – prisipažino jis.

Dabar Gintaras skatina ir kitus neslėpti savo kūrybos stalčiuje, ją rodyti plačiajai auditorijai – juk ir paties autoriaus eilėraščiai pirmiausia nugulė ne kur kitur, o socialinėje erdvėje.

Susirinkę poeto gerbėjai pasinėrė į poezijos ir muzikos pasaulį. V. Bulaičio nuotr.

Socialinis iššūkis

Apie meilę, jausmus ir išgyvenimus rašantis trijų vaikų tėtis sakė nuo seno turėjęs nebenaudojamą socialinio tinklo paskyrą, kurioje anksčiau dėdavęs informaciją, susijusią su savo darbine veikla. Vienu metu pagalvojęs, jog reikia ją pažadinti naujam gyvenimui, ir suteikęs jai kur kas meniškesnę, apipintą eilėmis ir rimais, formą.

Ėmęs publikuoti savo eilėraščius, vyras netrukus subūrė bendraminčių, gerbėjų ratą, nors, kaip prisipažino, lengva nebuvo.

Pirmieji žingsniai yra sudėtingi, nežinojimas viską apsunkina“, – tvirtino autorius.

Neilgai trukus G. Karlauskas vis dažniau sulaukdavo klausimo, kada pasirodys jo autorinė knyga. Šiai aplinkos primestai minčiai buvo lemta materializuotis.

Nors, kaip sakė poetas, medžiagos turėjo užtektinai, finansinės aplinkybės nebuvusios tokios palankios. Laimė, atsiradus reikalingam biudžetui, rankraštis pasiekė leidyklą ir netrukus gimė poezijos knyga. Pirmąjį egzempliorių vyras įteikė savo vyriausiajam sūnui vestuvių proga.

Knygoje publikuojama net 160 eilėraščių. Dažniausiai sukurti neilgą eilėraštį vyrui užtrunka apie penkiolika minučių. Sako, jeigu jau ateina įkvėpimas, mintys ima lietis it iš gausybės rago. Kur kas sunkiau yra su užsakomaisiais, proginiais eilėraščiais.

G. Karlauskas šyptelėjo, jog knyga – rimta, be paveiksliukų. Jo nuomone, poezijos rinkiniai neturėtų būti painiojami su meno almanachais. Ją reikia skaityti, išjausti, o ne vizualizuoti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų