P. Židonio nuotr.

Su valstybingumo švente sveikino ir kartvelai (fotogalerija)

Su valstybingumo švente sveikino ir kartvelai (fotogalerija)

 

Geltona, žalia, raudona spalvomis sekmadienio popietę pražydo Senvagės prieigos – į Vasario 16-osios minėjimą prie Aleksandro paminklo, nešini vėliavomis, balionais ir pasipuošę tautine simbolika rinkosi panevėžiečiai ir miesto svečiai.

102-ąsias Valstybės atkūrimo metines švenčiantis Panevėžys buvo kaip niekad vieningas ir nusiteikęs švęsti vieną svarbiausių mūsų šalies dienų. Žmonių minia rinkosi ne tik prie Aleksandro paminklo, bet ir apgulė J. Miltinio dramos teatro laiptus.

Po oficialiosios dalies – vėliavos pakėlimo, mūsų tautos himno giedojimo ir salvių už Lietuvą, jos žmones ir Lietuvos atkūrimą, panevėžiečius pasveikino ir miesto mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Valdemaras Jakštas.

„Kaip kiekvienas žmogus turi teisę į laisvę, gyvybę, taip ir kiekviena tauta turi teisę į nepriklausomybę ir savarankiškumą, turi teisę kurti savo valstybę, plėtoti savo ekonomiką, kultūrą, bendrauti su kitomis tautomis ir šalimis. Mes privalome neužmiršti tų, kurie praliejo kraują ir paaukojo gyvybes tam, kad Lietuva grįžtų į pasaulio žemėlapį, tam, kad Lietuva vėl būtų savarankiška valstybė. Sveikinu Jus su Valstybės atkūrimo diena ir linkiu sėkmės bei pasitikėjimo savimi. Ačiū, kad jūs esate!” – sakė V. Jakštas

O Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas pasidžiaugė, kad mūsų šalis gyva ir niekas nepavergs jos Laisvės, kol ji plazdena žmonių širdyse.

“Bernardas Brazdžionis kažkada dejavo, kad Lietuvos nebėra. Gaila, kad yra ir dabar taip kalbančių žmonių. Bet matydamas čia tokią daugybę susirinkusiųjų, žinau, kad Lietuva gyva. Vakar buvau Minaičiuose, kur 1949-ųjų vasario 16-ąją partizanai paskelbė, kad atkuriama demokratinė Lietuvos valstybė. Mane nustebino, kad ten buvo minios žmonių. Labai daug jaunimo, kuris daugiau kaip trisdešimt kilometrų atėjo pėsčiomis. Visi liudija, kad Lietuva yra gyva, jos niekada niekas nenuslopins”, – pasidžiaugė vyskupas emeritas.

Minėjimo kulminacija buvo svečių iš tolimojo Sakartvelo sveikinimai ir muzikinė programa, kurią dovanojo vyrų vokalinė grupė „Me Rustveli“. 

Laisvės pamokos

Ypatingą šventinę nuotaiką buvo galima pajusti ir žmonių minioje: susirinkusieji vieni kitus sveikino su valstybingumo švente. Į šventinį minėjimą atėjusi Morta Tamulevičienė apgailestavo, kad į valstybinių švenčių minėjimus atvykstanti ne visada – kartais sutrukdo ligos, o kai kada išgąsdina ir oras. Bet šįkart ji atėjusi su bičiule. Morta – tremtinių vaikas, tad šeimoje visuomet buvo skiepijamos patriotinės vertybės ir ugdoma meilė savo šaliai.

“Pastebiu, kad žmonės turi vis mažiau kantrybės. Mėgstama padejuoti, kad gyventi trukdo duobės gatvėse ar per mažos pensijos. Tačiau dar prieš kelis dešimtmečius širdį skaudėjo dėl Lietuvos. Šiais laikais mums labai trūksta to susitelkimo, vienybės jausmo. Kelias link to, kokia dabar yra Lietuva, buvo grįstas skaudžiais praradimais, tad turime išmokti vertinti kiekvieną laisvės gurkšnį ir jaunos mūsų šalies žingsnius, kad ir mažus, į geresnę ateitį”, – kalbėjo M. Tamulevičienė.

Jonas Gricius, į vėliavos pakėlimo šventę atvykęs su žmona Regina ir anūku Aironu, teigė, kad jeigu tik leidžia galimybės, į valstybinių švenčių minėjimus stengiasi atsivesti ir jaunąją kartą – jis pats turintis jau tris anūkus. Panevėžietis atviravo, kad vyresniajai kartai laisvės skonis puikiai pažįstamas, tačiau vaikams Laisvės kelias gali būti žinomas tik iš vadovėlių ar senelių pasakojimų.

“Sakoma, kad geriausias mokytojas – tėvų ir senelių pavyzdys, tad tiek anksčiau su vaikais, tiek dabar su anūkais stengiuosi daug kalbėti apie tai, kiek Lietuvai teko sudėti ant savo Laisvės aukuro. Minėjimai vaikams gal ir ne visai įdomūs, bet tai irgi istorijos pamoka”, – mano J. Gricius.

Po iškilmingo minėjimo panevėžiečių laukė nemokamas kino seansas kino centre „Garsas“ bei Kraštotyros muziejuje veikianti Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicija. O nuo 16 val. – „Cido” arenoje Marijono Mikutavičiaus ir gyvo garso grupės koncertas.

Galerija

Komentarai

  • Iskrypelis nesvente. Jam kasdien vien tik iskrypimai su savo pijokais giminem ir draugais.

  • zurnaliuga nevykelis raso zodi kvartelas,nera tokios salies gluse

  • Viskas buvo OKEI, gruzinai gražiai baigė mitingą. aš buvau ir Garse, pažiūrėjau filmą,buvo pilna salė.Arenoje buvo anūkai, sakė prisišoko su dabartine riapo muzika.Daugiau nieko ir nereikia.Kokios problemos?Ačiū rengėjams.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų