Prieš išvažiavimų iš Panevėžio – policijos postai ir užtvaros

Prieš išvažiavimų iš Panevėžio – policijos postai ir užtvaros

Baigiantis trečiai karantino savaitei jo laikytis teks dar griežčiau. Jau nuo penktadienio lauks baudos už pasirodymą viešojoje vietoje be apsauginės kaukės, o šventinį savaitgalį visus iš miesto vedančius kelius blokuos policijos ekipažai ar betoninės užtvaros.

Pirmą kartą istorijoje Velykas teks švęsti neiškeliant kojos iš namų, be į svečius suvažiavusių artimųjų.
Vyriausybės sprendimu visas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 valandos uždrausta gyventojams vykti į kitus miestus.

Panevėžio mero Ryčio Račkausko teigimu, Savivaldybė parengusi preliminarų iš miesto vedančių kelių uždarymo planą.
Jame numatyti policijos postai ties išvažiavimais Pasvalio, Kupiškio, Vilniaus ir Kauno, Šiaulių, Velžio ir Bernatonių kryptimis.
Nemažai kitų kelių į rajono kaimus ir gyvenvietes, mero teigimu, bus užtverta barjerais arba netgi betoniniais blokais.
„Užtikrinsime, kad būtų vykdomas Vyriausybės nutarimas. Nenoriu reikšti savo nuomonės, tiesiog tokiose situacijose reikia vykdyti nustatytąsias apsaugos priemones, o padiskutuoti ar pasibarti bus galima pasibaigus karantinui“, – kalbėjo R. Račkauskas.
Jau nuo rytojaus taps privaloma viešosiose vietose dėvėti veido apsaugos priemones – kaukes, respiratorius ar kitas. Iki šiol buvo tik rekomenduojama jas nešioti.
Taigi jau nuo penktadienio už pasirodymą gatvėje, parke, parduotuvėje ar kitoje viešojoje vietoje be kaukės gresia tokia pati bauda, kaip už karantino sąlygų nesilaikymą.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) duomenimis, per pastarąją savaitę, tai yra nuo praėjusio penktadienio, dėl karantino pažeidimų nubausti 34 apskrities gyventojai: Panevėžio mieste ir rajone 5, Biržuose 4, Kupiškyje 6, Pasvalyje 11, Rokiškyje 8.
VPK atstovo ryšiams su visuomene Tado Martinaičio teigimu, daugiausia nubausta už būriavimąsi viešosiose vietose daugiau nei dviem ne tos pačios šeimos asmenims, taip pat už privalomos saviizoliacijos nesilaikymą.
„Karantino metu sustiprintas policijos pareigūnų budėjimas, nuo praėjusio penktadienio prisijungė ir karo policija, kuri taip pat prižiūri viešąją tvarką. Velykų savaitgalį budės dar didesnės policijos pajėgos“, – teigė T. Martinaitis.

tr.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų