Panevėžio lengvosios atletikos maniežas pusiau luptas, pusiau skustas – pradėta rekonstrukcija įstrigo, o Savivaldybei tenka vėl ieškoti naujo rangovo. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Su maniežu kaip į duobę įkrito

Su maniežu kaip į duobę įkrito

Panevėžio lengvaatlečiai nežino, piktintis ar juoktis: miesto lengvosios atletikos maniežui, regis, tarsi kažkas būtų prakeiksmą atsiuntęs.

Anksčiau lyjant treniruotis reikėjo lakstant tarp išrikiuotų kibirų. Dabar maniežas pusiau luptas, pusiau skustas – pradėta rekonstrukcija įstrigo, o Savivaldybei tenka vėl ieškoti naujo rangovo.

Devintajame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje statytas maniežas rimtesnio remonto sulaukė tik prieš kelerius metus. Savivaldybė 2017–2019 metais pastatą rekonstravo. Sutvarkytos pagalbinės patalpos, elektros instaliacija, santechnika, pakeistas stogas, atnaujinti inžineriniai tinklai, netgi jau nupirktas naujas reikalingas inventorius. Beliko pakeisti dangą ir darbai netikėtai sustojo.

Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Justino Jasiukaičio teigimu, kaip tik šiuo metu organizuojami nauji rangos darbų pirkimai. Mat su ankstesniu rangovu – vilniečių įmone „CoReal“ – Savivaldybė šiemet vienašališkai nutraukė sutartį dėl įsipareigojimų nevykdymo. Pasak J. Jasiukaičio, visi darbai turėjo būti baigti dar iki praėjusių metų lapkričio 30 dienos.

Gerai būtų ir sena

Panevėžio maniežą remontavę vilniečiai atliko visus numatytus darbus, išskyrus vieną – neišliejo naujos gumos dangos.

„Tiek to darbo ir telikę. Daugiausia mėnesiui. Tikimės, kad per vasarą pasidarysime“, – sako skyriaus vedėjas.

Anot jo, tikėtasi maniežą sportininkams atverti jau pernai.

„Jau geriau būtų tos senos dangos net nedemontavę. Bent būtų galėję sportininkai ant jos bėgioti“, – apgailestauja J. Jasiukaitis.

Vedėjo teigimu, nors ieškoma, kas galėtų užbaigti neatliktus darbus, bylinėjamasi ir su senuoju rangovu – pastarasis teismui apskundė sutarties nutraukimą.

Pasak Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistės Karolinos Grubinskienės, Savivaldybė laukė iki vasario tikėdamasi, kad sutartis bus įvykdyta be teismų. Vis dėlto, anot jos, ankstesnis rangovas nepateikė prašytų dokumentų, susijusių su naujai planuojama danga.

Su dangos nepaklojusia įmone „Sekundei“ susisiekti nepavyko – viešai skelbiamu jos telefonu niekas neatsiliepė.

Kad keli šimtai profesionalių sportininkų ir pabėgioti mėgstančių panevėžiečių galėtų sugrįžti į maniežą, šiam betrūksta naujos dangos. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Kad keli šimtai profesionalių sportininkų ir pabėgioti mėgstančių panevėžiečių galėtų sugrįžti į maniežą, šiam betrūksta naujos dangos. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Komandiravo į Šiaulius

Jau pernai mažųjų sportininkų tėvai piktinosi, kad jų atžalos, vos įleistos į maniežą, vėl turėjo jį palikti dėl prasidėsiančių remonto darbų. Tuomet stebėtasi, kad maniežas uždarytas dar vienai rekonstrukcijai, piktintasi, kodėl tai daryta ne vasarą, kai visi atostogauja. Tuomet aiškinta, kad remontų laikas priklausė nuo viešųjų pirkimų, kurių nepaskubinsi.

„Stogą keitė visus metus, bet po liūties ir vėl kibirai rikiuojami“, – piktinosi tuomet mama.

Šiuo metu mieste yra apie 200–300 Sporto centro lengvaatlečių.

Jo vadovas Saulius Raziūnas tikisi, kad naują sezoną sportininkai pradės jau manieže.

„Gi ne kažkoks milijoninis projektas“, – atsidūsta direktorius.

Sugrįžti į maniežą tikėtasi praėjusių metų lapkritį. Pasak direktoriaus, negalint sportuoti manieže, bandyta ieškota kitų galimybių: treniruotėms užleistos savos sporto bazėse, nuomotos mieste esančios sporto salės. Varžyboms besirengiantys aukšto meistriškumo sportininkai buvo komandiruoti ir į Šiaulius.

Pasak S. Raziūno, kenčia ne tik sportininkai. Dalį laiko manieže sportuodavo ne lengvaatlečiai, o miesto bendruomenė. Čia rinkdavosi daug mėgstančiųjų pabėgioti, pasportuoti.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Pagelbėjo karantinas

S. Raziūnas tvirtina dėl uždaryto maniežo ypač daug skundų nesulaukęs. Tam, anot jo, veikiausiai pasitarnavo ir karantinas.

„Dėl karantino reikalavimų teko apriboti visą sportinę veiklą. Gal dėl tos priežasties mažiau ir tų problemų iškilo. Jeigu viskas būtų vykę kaip anksčiau, kai iš tikrųjų sportavome, žinoma, būtų buvę daug liūdniau“, – pripažįsta direktorius.

Jo teigimu, per griežto karantino mėnesius ir tos pačios sporto bazės stovėjo apytuštės, nes nebuvo galima nei išnuomoti, nei leisti sportuoti mėgėjams. Direktorius viliasi, jog baigsis sezonas, baigsis karantino ribojimai ir pagaliau bus baigtas tvarkyti maniežas, o sportininkai grįš ir ras labai geras sąlygas.

„Galėsime rengti normalaus lygio Lietuvos čempionatus“, – sako S. Raziūnas.

Panevėžio lengvosios atletikos maniežui atnaujinti iš Valstybės investicijų programos ir miesto biudžeto per 3 metus skirta daugiau kaip 2 mln. eurų.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų