Draugiškoje gyvūnams aplinkoje jaukiai jaučiasi ir keturkojai. „Fielmann“ optikos tinklo nuotr.

Su gyvūnu – ne tik į lauką

Su gyvūnu – ne tik į lauką

 

Tarp žmogaus ir keturkojo augintinio kartais užsimezga toks stiprus ryšys, jog išsiskirti net ir kelioms valandoms gali tapti sunku. Pasaulyje jau seniai kuriasi įvairios gyvūnų kavinės, viešbučiai ir kitos mielai gyvūnus įsileidžiančios įstaigos. Panevėžiečiai taip pat turi galimybę net ir atlikdami kasdienius darbus nenustumti į šalį augintinio – mieste ir jo apylinkėse galima suskaičiuoti daugiau kaip tris dešimtis draugiškų vietų gyvūnams.

Į knygų pasaulį skaitytojus su jų augintiniais įsileidžia visi Panevėžio savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniai.

Vieno jų, bibliotekos „Židinys“ vedėja Irena Kartanienė su liūdesiu prisimena neįprastą savo darbuotoją – lankytojų vis dar prisimenamą katiną Rainį.

Benamis katinas glaudėsi netoli bibliotekos stūksančio dvylikaukščio teritorijoje, kol kartą, Kalėdų dieną, atklydo prie bibliotekos durų. Viena skaitytojų pagailėjo žiemos šaltyje besiblaškančio keturkojo ir pravėrė jam knygų namų duris.

„Mes ir vadindavom jį pagal knygą – katinas, kuris atėjo per Kalėdas. Rainis buvo tikras bibliotekos darbuotojas, mūsų numylėtinis. Ryte ateidavo į darbą, o vakare tvarkingai išeidavo – retai kada tekdavo išprašyti“, – pasakojo I. Kartanienė.

Rainio jau trejetą metų nebėra. Tačiau bibliotekos darbuotojai ir lankytojai iki šiol mena čia „dirbusį“ katiną. Biblioteka dabar atvira visiems gyvūnams, skaitytojai net raginami ateiti ne vieni. Į knygų pasaulį užsukusiems keturkojams pasiūloma vandens, jie palepinami skanėstais. Jau yra ir nuolatinių tokių lankytojų ratas.

Visgi, vedėja pripažįsta, tokia kailiniuotų draugų kompanija patraukli ne visiems. Pasak vedėjos, pasitaiko įvairių reakcijų. Vieni į gyvūnus neatkreipia dėmesio, kiti juos mielai glosto, kalbina, tačiau pasitaiko ir tokių, kurie pageidauja išprašyti keturkojus iš bendrų patalpų lauk.

„Esame draugiški gyvūnams, tad tokias situacijas tenka spręsti gražiai“, – patikino I. Kartanienė.

Bibliotekoje jau yra apsilankę ne tik šunys bei katės, bet ir žiurkės, jūrų kiaulytės, net triušiai, o vasarą skaitytoja buvo atnešusi ir narvelį su paukščiais.

„Židinio“ bibliotekos kolektyvas ir lankytojai prisimena neįprastą jos darbuotoją – Rainį.

Į kavinę su šunimi

Panevėžio centre, Vasario 16-osios gatvėje, maždaug prieš metus duris atvėrusioje kavinėje-kepyklėlėje iš karto matyti, jog čia užsukę keturkojai irgi nėra išprašomi. Prie kavinukės durų – kampelis lankytojų augintiniams. Ten išrikiuoti dubenėliai vandeniui.

Anot pardavėjos-barmenės Ritos, ir patys kepyklos savininkai mėgsta gyvūnų draugiją, augina bent du, todėl nenuostabu, jog ir jų verslas nėra abejingas keturkojams.

Darbuotoja patikino, jog per savo darbo praktiką jai jau teko susidurti su ne vienu atveju, kai į kavinę klientai ateina vedini šunimis.

„Manau, klientų su gyvūnais tik daugės – vasarą bus visos sąlygos maloniai kartu leisti laiką“, – sakė Rita.

Anot pardavėjos, kavinėje su šeimininkais įsitaisiusius gyvūnus ir kiti lankytojai sutinka taikiai – dar nepasitaikė jokių konfliktinių situacijų ar netinkamo šunų elgesio.

„Neteko išgirsti jokių skundų, jog kas netinka ar nepatinka. Gyvūnais ypač džiaugiasi mažieji lankytojai – iš karto bėga pasitikti, paglostyti“, – pasakojo Rita.

Kavinės darbuotoja šypsosi: kas žino, galbūt ateityje kavinė pasiūlys gardėsių ne tik smaguriams, bet ir jų augintiniams.

Palydi akinių

Keturkojai Panevėžyje šeimininkus lydi ir į optikos saloną „Fielmann“. Šio tinklo viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Jūratė Kersnauskė idėją įsileisti klientus su augintiniais parsivežė iš Italijoje, Milane vykusios optikos parodos. Pašnekovė ten liko sužavėta laisvai, be antsnukių vaikštančiais įvairaus dydžio šunimis.

„Pagalvojau, kodėl pas mus to nepadarius, juk būtų visai kita emocija. Teko apsvarstyti ir tai, kaip dėl to jaustųsi alergiški klientai, mūsų vadovas taip pat turi alergiją šuniukams. Visgi dar neteko girdėti iš darbuotojų, jog kažkas dėl tokio sprendimo būtų nelaimingas“, – patikino J. Kersnauskė.

Optikos centruose dažniausiai apsilanko šunys. Jie ne tik jaukiai įsitaiso ant žemės, kol savininkai renkasi akinius, bet retkarčiais ir patys pasmalsauja.

O kartą klientas salono darbuotojoms atnešė parodyti savo jūrų kiaulytę. Uždaroje grupėje socialiniame tinkle „Fielmann“ darbuotojai dalijasi „klientų“ nuotraukomis.

„Leidžiame netgi paleisti salone augintinius, jeigu tik šie nepabėgs. Šeimininkai labai džiaugiasi, o mes patenkinti, jog gyvūnai jaučiasi taip laisvai“, – sakė J. Kersnauskė.

Netgi svarstyta ir galimybė optikos salonuose apgyvendinti vienokį ar kitokį gyvūną.

„Auginant gyvūną ir darbuotojams atsiranda papildomų įsipareigojimų. Tačiau jeigu atsirastų savanorių, mielai tokią idėją įgyvendintume“, – teigia „Fielmann“ atstovė.

Galerija

Komentarai

  • Fielmann pritraukia gyvūnus, nes viena darbuotojų nemandagi potencialiems klientams?

  • Apie ,,Židinio“ bibliotekos katinuką daug girdėjau iš sūnaus Audriaus….Visą jo gyvenimo istoriją….O paskui,kaip ten pat atrado mylinčią šeimininkę ir pasimętęs šunelis iš Tulpių rajono.Džiaugiuos,kad mūsų šeima yra aktyvūs šios bibliotekos lankytojai.Kur gera žmonėms,gera ir gyvūnams…..

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų