"Sekundės" archyvo nuotr.

Panevėžyje maudynių sezoną atidarė stirninas

Panevėžyje maudynių sezoną atidarė stirninas

Nebesulaukęs Panevėžio valdžios leidimo maudytis, į „Ekrano“ marias pirmasis nėrė stirninas. Medžiotojai ramina, kad greičiausiai žvėrį į vandenį įvijo pavojus, o ne karštokas pavasaris. Tačiau atsigaivinti jau norėtų ir panevėžiečiai.

Nors šiluma šį pavasarį lepina gana anksti ir pati gamta kviečia pasimaudyti, Panevėžio miesto savivaldybė griežta – ji miesto paplūdimiuose startą maudynėms žada duoti tradiciškai tik nuo birželio 1-osios. Iki tos dienos bus sutvarkytos dvi pagrindinės maudyklos: prie „Ekrano“ marių ir Piniavoje, prie Lėvens.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Vilijos Gylienės teigimu, kaip visada, čia bus įrengtos persirengimo kabinos, šiukšlių dėžės.

Nebaigia derybų

Šiuo metu Piniavos paplūdimyje renkamos šiukšlės, kitą savaitę jis bus šienaujamas. Tuo metu „Ekrano“ marių pakrantes vis dar saugo cementiniai blokai. Mat Savivaldybė nespėjo susitarti su šios teritorijos dviems savininkais, niekaip nebaigiančiais tvarkyti paveldėjimo reikalų. Jie panevėžiečiams vasarą paprastai leidžia ilsėtis šalia marių, tik kitais metų laikais užkardais jį saugo nuo niokotojų ir šiukšlintojų.

„Laukiame, kada bus baigta susitarti, ir paplūdimį tradiciškai ruošime maudynėms. Ten taip pat atvešime kabinas, šiukšlių dėžes. Reikės ieškoti valytojų“, – laukiančius darbus rikiavo V. Gylienė.

Tirs ir smėlį

Abiejose miesto maudyklose planuojama tvarkyti smėlio dangą, tam papildomai turėtų būti išpilta dar 77 tonos smėlio.

Skirtingai nei anksčiau, šiais metais higienistai privalės tirti dar ir jį. Iki tol laboratorijoje tik būdavo aiškinamasi, ar švarus maudyklų vanduo. Pastarieji tyrimai mieste bus atliekami likus savaitei iki maudynių sezono atidarymo.

Panevėžio savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Sveikatos poskyrio specialistė Dalia Lauruškienė teigė, kad dažniausiai Piniavos ir „Ekrano“ marių paplūdimiai būna švarūs ir tinka maudytis. Praėjusiais metais mariose didesnė tarša nustatyta tik rugpjūčio pabaigoje po didelių liūčių. Tuomet užterštumas normą čia viršijo keturis kartus.

„Gal pateko paviršinio vandens, gal patys žmonės buvo netvarkingi, vedė į vandenį šunis“, – svarstė pašnekovė.

Nebesulaukęs Panevėžio valdžios leidimo maudytis, į „Ekrano“ marias pirmasis nėrė stirninas.

Ne visur saugu

Su keturkojais į miesto paplūdimius eiti draudžiama. Bet labai norint juos galima čia atsivesti, tik reikėtų vaikščioti atokiau nuo maudyklų.

Patiems žmonėms nerekomenduojama maudytis higienistų nepatikrintose vietose. Panevėžyje yra neoficialių paplūdimių. Vienas tokių – Kultūros ir poilsio parke, tačiau čia upės vanduo anksčiau daug metų būdavo užterštas.

„Anksčiau šis paplūdimys buvo oficialus, mūsų prižiūrimas, bet nuolat rasdavome užterštą vandenį. Dabar ten maudytis nerekomenduojama“, – įspėjo V. Gylienė.

Ji pataria kuo atsargiau elgtis prie vandens telkinių: nei prie Lėvens upės Piniavoje, nei prie „Ekrano“ marių nedirbs gelbėtojai. Pastarojoje vietoje pavojaus ribas žymės plūdurai.

 

Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Rimantas Misevičius sako, kad yra ne kartą matęs plaukiantį žvėrį. Tad į „Ekrano“ marias pasinėręs stirninas jį prajuokino, bet nenustebino. Pašnekovo teigimu, plaukti moka visi žvėrys. Neaišku, kokius atstumus įveikia, bet neskęsta nei šernas, nei briedis, nei zuikis. Tik, pasak medžiotojo, į vandens telkinį žvėrys lipa ne dėl karščio ar smagumo – juos plaukti verčia ekstremalios sąlygos. Pakliuvęs į semiamą vietą, bėgdamas nuo plėšrūno ar kito pavojaus, į marias galėjo pasileisti ir stirninas. Jo maudynių nuotrauka šiomis dienomis džiugina internautus.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų