I. Stulgaitės – Kriukienįės nuotr.

Stiprus vėjas paliko be elektros

Stiprus vėjas paliko be elektros

Dėl stipraus vėjo visoje Lietuvoje penktadienio rytą be elektros dar yra iki 100 tūkst. namų ūkių, pranešė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

„Daugiausia Klaipėdos regione ir šiaurės Lietuvoje“, – BNS komentavo ESO atstovas Tomas Kavaliauskas.

Bendrovės duomenimis, Klaipėdos regionui priskiriamiems Plungės, Telšių, Mažeikių, Tauragės, Kelmės, Raseinių ir kitiems rajonams tenka beveik du trečdaliai visų gedimų. Kita zona, kuriai didelę žalą padarė uraganinis vėjas, yra Šiaurės Lietuva – Kupiškis, Pasvalys, Rokiškis, Biržai, Anykščiai, Zarasai ir kiti rajonai..

Pagrindiniai gedimai fiksuojami dėl masiškai lūžusių elektros oro linijų atramų, nutrauktų laidų, tiek žemosios, tiek vidutinės, tiek aukštos įtampos tinkle. Skaičiuojami tūkstančiai išsijungusių transformatorinių.

Visą naktį dirbo maksimalus ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius. Ne visur įmanoma buvo privažiuoti, tad realus uraganinio vėjo padarytos žalos mastas matomas ir vertinamas tik dabar, prisijungus naujoms darbuotojų pajėgoms.

ESO teigimu, elektros tiekimo atkūrimas visiems tikrai užtruks. Bendrovė atsiprašome vartotojų dėl galimai patiriamų nepatogumų.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų