Stebi prekybos alkoholiniais gėrimais draudžiamu laiku mažėjimą

Stebi prekybos alkoholiniais gėrimais draudžiamu laiku mažėjimą

Pažeidimai, susiję su prekyba alkoholiniais gėrimais draudžiamu laiku, ir toliau pirmauja, tačiau yra ir gerų žinių.

2022 metais buvo pastebimas nuo 2021 m. besitęsiantis šių pažeidimų sumažėjimas bendrame pažeidimų skaičiuje – nuo 35 proc. iki 30 proc., praneša Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Pasak departamento direktoriaus pavaduotojos, atliekančios direktoriaus funkcijas, Gražinos Belian, tai rodo, kad jų skiriamas dėmesys ir taikomos priemonės šios pažeidimų rūšies prevencijai duoda rezultatus ir pradėtus darbus reikia tęsti.

„NTAKD didelį dėmesį skiria stebėsenai, diversijų prevencijai ir teisėtoje veikloje prekursorius naudojančių ūkio subjektų švietimui, įvairių valstybinių institucijų ir ūkio subjektų bendradarbiavimui: aktyviai keičiamasi turima informacija su visomis ES valstybių narių kompetentingomis institucijomis bei reaguojama į kitų valstybių pranešimus dėl galimų įtartinų sandorių“ – pabrėžė G. Belian.

NTAKD pranešime dėstoma, kad jie jau metus gali išduoti leidimus vykdyti pluoštinių kanapių gaminių gamybą ir licencijas verstis neapdoroto tabako gaminių didmenine prekyba. Be to, pradėta vykdyti mokslą ir eksperimentinę plėtrą su narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis vystančių juridinių asmenų veiklos priežiūra.
Departamentas kuria skaidrius ir bendradarbiavimu paremtus ryšius su visuomene, verslu, nevyriausybinėmis organizacijomis, kas prisideda prie alkoholio ir tabako gaminių prieinamumo mažinimo, bei užtikrina efektyvią prevenciją.

Pažeidimų analizė parodė, kad probleminės sritys ūkio subjektų priežiūros srityje yra prekyba alkoholiniais gėrimais draudžiamu laiku, apribojimai, susiję su amžiumi, elektroninių cigarečių ir tabako gaminių draudžiama reklama, tabako gaminių vartojimas viešojo maitinimo vietose.

Kita ypatinga kryptis – kontaktas su verslo naujokais, t. y. tai naujai įsisteigusiomis įmonėmis. NTAKD organizuoja jiems mokymus, kurių metų pateikia metodinė medžiagą, susijusią su veiklos vykdymu.

Didelio susidomėjimo susilaikė diskusija skirta darbdaviams „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija darbo vietoje“, kurios metu dalyviai turėjo galimybę kartu aptarti psichoaktyvių medžiagų vartojimo situaciją, prevencijos poreikį, ieškoti sprendimų dėl efektyvios psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos darbo vietose ir dalytis gerąja patirtimi.

Teigiama, kad ateityje ir toliau bus tęsiamas stiprėjantis bendradarbiavimas su kitomis priežiūros institucijomis ir konstruktyvus dialogo vystymas su verslu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų