P. Židonio nuotr.

Startą Kalėdoms duoda vasarą

Startą Kalėdoms duoda vasarą

Vasarai įpusėjus, Panevėžys pradeda rūpintis Kalėdomis.

Miesto Savivaldybė paskelbė konkursą eglės ir miesto erdvių puošėjams. Šiųmetę žiemą Aukštaitijos sostinė spindės ryškiau – pirmą kartą girliandos nušvies ne tik miesto centrą, bet ir du parkus.

Kalėdinei puošybai Savivaldybės biudžete šįmet numatyta 8000 eurų daugiau nei pernai – 125 tūkst. eurų, į šią sumą įskaičiavus ir PVM.

Parkams dekoracijų numatyta nupirkti papildomai atseikėjus iš miesto biudžeto.

Pagal konkurso sąlygas jo laimėtojai Laisvės aikštėje turės pastatyti originaliai papuoštą natūralią eglę arba kitos originalios formos meno ar dizaino objektą, kuo panašesnį į tikrąją. Pastaroji turėtų būti ne mažesnė kaip 18 metrų aukščio ir 8 metrų skersmens apačioje. Natūralios eglės reikalaujami parametrai gali būti ir mažesni – bent14 metrų aukščio ir ne mažiau nei 6 metrų skersmens apačioje.

Kaip teigiama konkurso sąlygose, eglė turi būti apgaubta grožio, lengvumo, laisvės, jaukumo atmosferos, o kalėdinės puošybos elementai – modernūs ir elegantiški, dekoratyvūs, organiški, lakoniškų, pasvirusių, išlenktų formų.

Daugiau šviesų

Tradiciškai bus puošiama Laisvės aikštė, akcentuojant fontano ir paviljono vietas, Vilniaus gatvė nuo J. Basanavičiaus iki Klaipėdos gatvės, Respublikos gatvės atkarpa tarp Klaipėdos ir P. Puzino gatvių. Taip pat Vasario 16-osios gatvė iki A. Smetonos gatvės, Elektros gatvė, Laisvės aikštės važiuojamoji dalis, Savanorių aikštė nuo J. Basanavičiaus gatvės iki Laisvės aikštės, J. Basanavičiaus gatvė nuo Vilniaus gatvės iki A. Jakšto, ypatingą dėmesį skiriant tiltui.

Jei statybininkai bus baigę darbus, Kalėdos ateis ir į Kranto gatvę.

Kalėdiniu laikotarpiu šįmet Panevėžys planuoja įžiebti daugiau šviesų. Girliandos nušvis ir Nepriklausomybės aikštėje, Senvagėje.

Idėjas siūlys puošėjai

Pernykštės Panevėžio Kalėdos buvo klasikinės – su tradiciniais papuošimais ir daug dirbtinių eglišakių.

2020 metais visus žavėjo baltos Kalėdos. Tada balta dama ant raudono kilimo vadintą Panevėžio eglę „Delfi“ portalo skaitytojai išrinko gražiausia Lietuvoje.

Pastaraisiais metais konkursų laimėtojams temas puošybai diktavo miesto Savivaldybė.

Šiemet puošėjams palikta laisvė patiems siūlyti idėjas, o konkurso komisija pasirinks vieną jų.

„Paskelbus temą, konkurso dalyviai daugiausia dėmesio skiria konkrečioms smulkmenoms, o ne esmės žiūri. Tegul kiekvienas susigalvoja savo temą, kaip geriausiai įsivaizduoja Kalėdas“, – mano Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus dizaino specialistas Arvydas Narkevičius.

Pasiūlymų Kalėdoms laukiama iki rugsėjo 2-osios. Kaip atrodys šventinis miestas, paskelbti planuojama rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje.

Kalėdinę eglę įžiebti Panevėžys planuoja gruodžio 2-ąją, o šventinis laikotarpis turėtų trukti iki sausio 16-osios.

A. Narkevičius sako, kad eglutė sušvis tradiciškai penktadienį ir viena diena anksčiau nei sostinėje. Jo teigimu, taip elgiamasi, kad panevėžiečiai turėtų galimybę pasigrožėti ir pagrindinės šalies eglės įžiebimu sostinėje, kuris paprastai vyksta šeštadienį.

Puoš parkus

Nors šiemet viskas brango, o miesto puošėjams reikės išdabinti ir daugiau erdvių, A. Narkevičiaus manymu, 8000 eurų didesnės nei pernai sumos turi pakakti.

Be to, Savivaldybė dar atskirai už kelis tūkstančių eurų ketina pati nupirkti šventinių girliandų ir dekoracijų papuošti dviem miesto parkams – Kultūros ir poilsio iki Nemuno gatvės bei Skaistakalnio parkui nuo pėsčiųjų tilto.

„Planuojama papuošti apšvietimo stulpus, kai kur bus lempučių girliandos. Žiūrėsime, kaip pavyks išsitekti su lėšomis, nes medžiui, kad atrodytų įspūdingiau, reikia nemažai metrų puošmenų. Pernai papuošti vienam medžiui Laisvės aikštėje reikėjo 120 metrų girliandos“, – skaičiavo dizaineris.

A. Narkevičius neslepia, kad miestas jau šiek tiek atsikando inovacijų. Pernai šalia eglės stovėję šviečiantys batai, į kuriuos įsistojus žaliaskarė turėjo keisti spalvas, tapo nemenku galvos skausmu puošėjams.

„Kai žmonės šokinėjo ant tų batų, vieną dieną jie veikė, kitą – nebe“, – atkreipė dėmesį dizaineris.

Komentarai

  • Sutvarkykite pėščiųjų tiltą – tai būtų didžiausia ir vertinga dovana miestui Kalėdoms.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų