Organizatorių nuotr.

Stalo teniso čempionate – įspūdingas panevėžiečių pasirodymas

Vilniuje vykusiame Lietuvos stalo teniso 89-ajame čempionate sėkmingai pasirodė panevėžiečiai. Augustė Melaikaitė iškovojo du sidabro medalius, o jos treneris Valdas Martinkus liko trečias.

89-ajame stalo teniso čempionate dalyvavo 32 moterys ir 32 vyrai. Sportininkai rungėsi asmeninėse, moterų, vyrų ir mišrių dvejetų rungtyse. Šį kartą į varžybas susirinko visi pajėgiausi mūsų šalies stalo tenisininkai ir tris dienas vykusiose varžybose emocijos kaitino žiūrovus.

Vyrų grupėse asmeninėse varžybose dalyvavo penki panevėžiečiai: Valdas Martinkus, Audrius Preidžius, Paulius Gūra, Klaidas Čepaitis ir Mindaugas Steponkus.

Iš pradžių stalo tenisininkai buvo suskirstyti į 8 pogrupius po 4 žaidėjus. Po du stipriausius sportininkus iš kiekvieno pogrupio pateko į antrąjį etapą – aštuntfinalį.

Nepasisekė su burtais K. Čepaičiui. Panevėžietis pateko į vieną pogrupį su labai stipriais A. Udra ir I. Navicku, kuriems mūsų miesto atstovas pralaimėjo. Pogrupyje likęs trečias K. Čepaitis kovojo dėl 17–32 vietų ir, įveikęs visus varžovus, liko septynioliktas.

Į stipriausiųjų stalo tenisininkų šešioliktuką pateko trys panevėžiečiai – V. Martinkus, A. Preidžius ir P. Gūra. Atkrintamosiose varžybose burtai suvedė du panevėžiečius – V. Martinkų ir P. Gūrą. Šį susitikimą laimėjęs V. Martinkus toliau tęsė kovą dėl medalių. A. Preidžius nusileido čempionu tapusiam klaipėdiečiui Alfredui Udrai. Pusfinalyje A. Udrai nusileido ir V. Martinkus, bet panevėžietis tapo bronzos medalio laimėtoju. Pagal varžybų reglamentą abiem savo pusfinalius pralaimėjusiems sportininkams skiriamos trečiosios vietos. Bronzos medalis atiteko ir šilutiškiui Matui Vilkui, kuris kitame pusfinalyje nusileido kauniečiui Medardui Stankevičiui.

Finale daugkartinis Lietuvos čempionas Alfredas Udra susitiko su 2018 metų stipriausiu šalies stalo tenisininku Medardu Stankevičiumi. Finalinį susitikimą užtikrintai 4:1 (11:9, 11:6,11:8,6:11,11:6) laimėjo Alfredas Udra ir penktą kartą tapo Lietuvos čempionu, o šio čempionato dar ir absoliučiu čempionu, nes pergales pelnė vyrų ir mišrių dvejetų rungtyse.

Moterų grupėje du sidabro medalius iškovojo šešiolikmetė Augustė Melaikaitė. Trenerio V. Martinkaus auklėtinė antra buvo vienetų bei dvejetų varžybose. Tai pirmasis toks laimėjimas A. Melaikaitei suaugusiųjų šalies čempionate.

Pogrupyje panevėžietė vienodais rezultatais 3:0 nugalėjo vilnietes L. Butkienę ir U. Grincevičiūtę ir 3:1 kaunietę K. Stankevičiūtę. Finaliniame šešioliktuke trenerio V. Martinkaus auklėtinė 4:0 įveikė vilnietę M. Sereikaitę, o ketvirtfinalyje po įtemptos kovos 4:3 nugalėjo kaunietę V. Venckutę.

Paskutinę čempionato dieną pusfinalyje Augustė Melaikaitė po dramatiškos kovos 4:3 (11:9,5:11,6:11,11:7,7:11, 11:7,11:8) nugalėjo Emiliją Riliškytę. Kitame pusfinalyje Emilijos Riliškytės sesuo Kornelija Riliškyte 4:1 laimėjo prieš Ugnę Baskutytę. Teisę kovoti finale išsikovojo Kornelija Riliškytė ir Augustė Melaikaitė. Finale K. Riliškytė nugalėjo A. Melaikaitę 4:1 (11:9, 9:11,11:7,11:4,11:3) ir tapo 2019 m. čempione. Panevėžietei, J. Balčikonio gimnazijos mokinei, atiteko sidabro medalis.

Paskutinę čempionato dieną pusfinalyje susitiko Augustė Melaikaitė (4:3 (9,-5,-6,7,-7,7,8) laimėjo A. Melaikaitė) ir Emilija Riliškytė, o kitoje pusėje – Ugnė Baskutytė su Kornelija Riliškyte (4:1 (7,6,10,-9,3) laimėjo K. Riliškytė). Teisę kovoti finale išsikovojo Kornelija Riliškytė ir Augustė Melaikaitė. Finale Kornelija Riliškytė nugalėjo Augustę Melaikaitę 3:1 (9,-9,7,4,3) ir tapo 2019 m. čempione.

Dar vieną sidabro medalį A. Melaikaitė pelnė moterų dvejetų varžybose. Panevėžietė poroje su klaipėdiete Andželika Petrauskiene finale 1:3 nusileido Vitalijai Venckutei su Egle Jankauskiene ir užėmė antrąją vietą.

Paskutiniųjų ketverių metų Lietuvos čempionės Panevėžio „Montuotojo“ komandos vadovas Valerijus Rezanovas sakė, kad mūsų miesto atstovų pasirodymas buvo tiesiog įspūdingas.

„Į kai kurias varžybas susirenka ne visi pajėgiausi stalo tenisininkai. Šį kartą čempionate dalyvavo visi stipriausieji, įskaitant ir tuos, kurie rungtyniauja profesionaliuose užsienio klubuose. Tarp stipriausių 17-os šalies stalo tenisininkų buvo net keturi panevėžiečiai, tai mus visus labai nudžiugino. Dar labiau nudžiugino du A. Melaikaitės sidabro medaliai. Šis mūsų miesto sportininkų pasirodymas rodo, kad treneriai puikiai dirba savo darbą“, – „Sekundei“ sakė V. Rezanovas.