Stalo tenisininkės tapo šalies vicečempionėmis

Lietuvos stalo teniso aukščiausiosios lygos komandiniame čempionate dėl medalių kovojo vyrų ir moterų Panevėžio sporto centro-Šiaurės stalo teniso akademijos (PSC-ŠSTA) komandos.

Kelmės arenoje vyko Lietuvos komandinio čempionato finalai, kuriuose varžėsi miesto PSC-ŠSTA vyrų ir moterų komandos. Kovoje dėl aukso medalių panevėžietės 2:5 nusileido Vilniaus „Taurui“ ir tapo šalies vicečempionėmis. Vyrų komanda mažajame finale 3:5 pralaimėjo Vilkaviškio „Rytui“ ir liko ketvirta.

Moterų komandinio čempionato finale dar prieš susitikimą favorite buvo laikoma Vilniaus „Tauro“ komanda, kuri šiais metais nebuvo patyrusi pralaimėjimo kartėlio.

Panevėžietė Lina Martinkė pirmąjį mačą vilnietei Emilijai Riliškytei pralaimėjo rezultatu 0:3. Augustė Melaikaitė 3:2 laimėjusi prieš Laurą Abaravičiūtę bendrą rezultatą išlygino – 1:1. Pirmoji Lietuvos raketė Kornelija Riliškytė, 3:0 įveikusi Panevėžio ekipai atstovaujančią latvę Baibą Bogdanovą, vėl išvedė „Tauro“ komandą į priekį 2:1. Vėliau du susitikimus laimėjusios vilnietės (E. Riliškytė 3:2 nugalėjo E. Melaikaitę, o K. Riliškytė 3:1 – L. Martinkę) didino savo persvarą iki 4:1. B. Bogdanova, 3:2 įveikusi L. Abaravičiūtę, rezultatą sušvelnino, bet E. Riliškytė 3:0 nugalėjo A. Melaikaitę ir padėjo galutinį tašką šiame mače. Susitikimą 5:2 laimėjusi Vilniaus „Tauro“ moterų komanda tapo Lietuvos čempione.

Be jau minėtų sportininkių, šiame sezone šalies vicečempione tapusiai Panevėžio moterų komandai atstovavo Evelina Kozmianaitė, Laura Grigorukaitė ir Aleksandra Zajankauskaitė.

Dėl trečiosios vietos žaidė dvi sostinės komandos – Vilniaus universitetas ir sporto mokykla „Tauras-1“. Rezultatu 5:2 laimėjęs mačą bronzos medalius iškovojo Vilniaus universiteto kolektyvas.

Lyginant su praėjusiu sezonu, smarkiai atsinaujinusi PSC-ŠSTA vyrų komanda kovoje dėl bronzos medalių susitiko su Vilkaviškio „Rytu“. Žaidžiantysis PSC-ŠSTA komandos treneris Valdas Martinkus laimėjo visus tris žaistus susitikimus. Panevėžietis 3:2 nugalėjo Vytautą Rybaką, 3:1 – Edviną Tamošiūną bei 3:0 – Paulių Gūrą. Jaunasis Gytis Knezius 0:3 nusileido P. Gūrai ir 1:3 – V. Rybakui. Dar vienas panevėžietis Mindaugas Steponkus pralaimėjo visus tris savo mačus labiau patyrusiems varžovams: 1:3 – E. Tamošiūnui, 0:3 – P. Gūrai ir 1:3 – V. Rybakui.

PSC-ŠSTA vyrų komanda, 3:5 mažajame finale nusileidusi Vilkaviškio „Rytui“, Lietuvos čempionate užėmė ketvirtąją vietą. Be minėtų stalo tenisininkų, Panevėžio komandai šiame sezone dar atstovavo Martynas Glodenis ir Džiugas Garbauskas.

2021 metų šalies čempione tapo Vilniaus miesto Bronės Balaišienės vardo komanda, finale rezultatu 5:2 įveikusi Mažeikių „Vijurko“ ekipą.

Šių metų Lietuvos stalo teniso komandinio čempionato sezone iš viso dalyvavo 236 komandos. Vyrų lygose varžėsi 209 komandos, moterų – 27 komandos. Nors šie metai Lietuvos sportui buvo ypač sunkūs, tačiau pavyko užbaigti sezoną ir leisti pagrindinių lygų (aukščiausioji lyga, I lyga, II lyga, III ir IV lygos) komandoms išsiaiškinti šių metų nugalėtojus.