P. Židonio nuotr.

Stalo tenisininkės kovos dėl aukso medalių (foto galerija)

Stalo tenisininkės kovos dėl aukso medalių (foto galerija)

Lietuvos moterų stalo teniso aukščiausiosios lygos komandiniame čempionate dėl aukso medalių varžysis Panevėžio sporto centro-Šiaurės stalo teniso akademijos (PSC-ŠSTA) komanda.

Sėkmingai Lietuvos moterų stalo teniso aukščiausiosios lygos komandiniame čempionate rungtyniaujanti merginų PSC-ŠSTA komanda pateko į finalą ir sieks šalies čempionių titulo. Tai paaiškėjo po paskutiniojo turo, surengto Panevėžyje, kur trenerio Valdo Martinkaus auklėtinės iškovojo dvi pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą.

Lemiamas susitikimas dėl teisės žaisti finale panevėžietėms buvo su Klaipėdos „VSTA-Ošano“ komanda. Įveikusios uostamiesčio atstoves rezultatu 5:2, PSC-ŠSTA stalo tenisininkės užsitikrino antrąją vietą, o kartu ir kelialapį į finalą.

Šiame susitikime visus tris savo mačus laimėjo Baiba Bogdanova. PSC-ŠSTA ekipai atstovaujanti stalo tenisininkė iš Latvijos vienodais rezultatais 3:1 nugalėjo Andželiką Petrauskienę ir Auksę Gecevičiūtę bei 3:0 įveikė Brilitą Jurevičiūtę. Po vieną laimėjimą Panevėžio komandai pelnė Lina Martinkė ir Augustė Melaikaitė. Pastaroji sportininkė 3:0 nugalėjo Auksę Gecevičiūtę, bet 1:3 nusileido A. Petrauskienei. L. Martinkė 3:2 įveikė B. Jurevičiūtę, bet 0:3 pralaimėjo A. Gecevičiūtei.

Kitame susitikime PSC-ŠSTA komanda sutriuškino Vilniaus „Sostinės“ ekipą. Po du susitikimus laimėjo L. Martinkė ir A. Melaikaitė, vieną – B. Bogdanova.

Jau užsitikrinusios teisę varžytis dėl pirmosios vietos panevėžietės 3:5 nusileido Vilniaus „Tauro“ stalo tenisininkėms. Po vieną pergalę savo komandai pelnė L. Martinkė, A. Melaikaitė ir B. Bogdanova.

Šių metų Lietuvos komandiniame aukščiausiosios lygos moterų stalo teniso čempionate varžosi dvylika kolektyvų. Pirmajame varžybų etape visos komandos tarpusavyje sužaidė po kartą, o paskui šešios pajėgiausios ekipos tęsė kovą toliau.

Pirmajame etape panevėžietės per 11 susitikimų pasiekė 9 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus. Antrajame etape, kur vyko kova dėl 1–6 vietų, PSC-ŠSTA komanda per 5 susitikimus suklupo vos sykį.

Susumavus pirmojo ir antrojo etapo rezultatus, pirmąją vietą užėmė Vilniaus „Tauro“ komanda, nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo. Panevėžio PSC-ŠSTA ir Klaipėdos „VSTA-Ošano“ komandos, pralaimėjusios po tris kartus, surinko po lygiai taškų. Aukštesnę vietą panevėžietėms lėmė tarpusavio mačo rezultatas.

Pagal varžybų reglamentą pirmąsias dvi vietas užėmusios komandos varžysis finale, o 3–4 vietas užėmę kolektyvai kovos dėl bronzos medalių.

Šiame sezone Panevėžio moterų komandai atstovauja Lina Martinkė, Evelina Kozmianaitė, Augustė Melaikaitė, Laura Grigorukaitė, Aleksandra Zajankauskaitė ir Baiba Bogdanova.

Galimybių kovoti dėl medalių dar neprarado ir Panevėžio PSC-ŠSTA vyrų komanda, žaidžianti aukščiausiosios lygos čempionate. Panevėžiečiams, rungtyniaujantiems dėl 1–6 vietų, dar liko sužaisti trejas rungtynes: su Vilniaus B. Balaišienės STK, Mažeikių „Vijurku“ ir Klaipėdos „VSTA-Gulbe“.

Šiuo metu finaliniame šešete pirmauja po 27 taškus surinkusios Mažeikių „Vijurko“ ir Vilkaviškio „Ryto“ komandos. Vilniaus B. Balaišienės STK savo sąskaitoje turi 26 taškus, „VSTA-Gulbė“ – 23, PSC-ŠSTA – 22.

Jeigu panevėžiečiams pavyktų įveikti klaipėdiečius, jie pelnytų teisę kovoti dėl 3–4 vietų.

Paskutinysis turas, kuriame paaiškės galutinės komandų vietos, gegužės 15 dieną bus surengtas Panevėžyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų