Spręs dėl 100 eurų vaiko pinigų per krizę sunkiau gyvenančioms šeimoms

Spręs dėl 100 eurų vaiko pinigų per krizę sunkiau gyvenančioms šeimoms

Finansinių sunkumų dėl karantino sukeltos krizės turinčioms šeimoms siūloma mokėti didesnius vaiko pinigus. Norima, kad daugiau šeimų gautų maksimalią 100 eurų sumą, o pinigai būtų mokami šešis mėnesius po karantino pabaigos.

Seimas antradienį pradėjo svarstyti tai numatančias Išmokų vaikams įstatymo pataisas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teigimu, vertinant šeimos pajamas būtų atsižvelgiama ne į 12-kos, o į trijų mėnesių pajamas.

„Didesnė išmoka būtų skiriama trims mėnesiams, kad daugiau šeimų, praradusių pajamas per karantiną, galėtų gauti po 100 eurų vienam vaikui“, – Seime teigė ministras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, didesnę sumą galėtų gauti apie 33 tūkst. vaikų. Šiais metais tam papildomai reikėtų 7,92 mln. eurų.

Nuo šių metų vaiko pinigai siekia 60,06 euro. Dabar šeimų, auginančių vieną ar du vaikus, pajamos skiriant vaiko pinigus vertinamos, o tris ir daugiau bei neįgalius vaikus – nevertinamos. Pastarosios šeimos gauna 100 eurų vaiko pinigus.

Nepasiturinčios šeimos vidutinės pajamos vienam nariui per mėnesį neviršija 250 eurų, neskaitant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio. Tačiau vertinant šeimos pajamas, šiuo metu atsižvelgiama į 12 mėnesių laikotarpį.

Galutinis balsavimas dėl pataisų Seime numatytas gegužės 7-ąją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų