Aukštaitijos kredito unija padėjo E. Glemžienei (pirma iš kairės) įkurti sporto klubą.

Sporto treneris: kai gydytojai prognozavo fizinę negalią, įkūriau sporto klubą

Sporto treneris: kai gydytojai prognozavo fizinę negalią, įkūriau sporto klubą

Prieš keletą mėnesių Panevėžyje duris atvėrė sporto klubas „Free motion“, kuris ragina žmones sportuoti ne madingai, o protingai. Pagrindinis sporto klubo treneris Vytautas Glemža neslepia – dar visai neseniai po sunkios traumos gydytojai jam buvo uždraudę sportuoti ir prognozavo fizinę negalią.

Nuo vaikystės aktyviai sportu užsiimantis jaunas vyras nesutiko su tokiomis prognozėmis ir į fizinę veiklą pradėjo gilintis dar rimčiau. Šiandien jis kuria fizinio aktyvumo programas ne tik sportuojantiems laisvalaikiu žmonėms, bet ir turintiems rimtų judėjimo sutrikimų.

Nesutiko su sporto klubų filosofija, todėl įkūrė savo

Vytautas Glemža sportuoti pradėjo ankstyvoje vaikystėje, vėliau baigė Sporto universitetą ir pradėjo dirbti įvairiuose Lietuvos sporto klubuose. „Sukaupęs nemažai žinių ir patirties pradėjau pastebėti, kad labai daug žmonių sportuoja netinkamai. Sporto klubuose, kuriuose teko dirbti treneriu, mano idėjos ir pasiūlymai būdavo atidėliojami, vadovai daugiausia dėmesio skirdavo klientų skaičiui ir pelnui auginti. Jaučiau, kad negaliu savęs visapusiškai realizuoti, nors visuomet norėjau žmones mokyti, skatinti sportuoti sąmoningai, jausti ir suvokti savo kūną, jo poreikius. Be to, labai norėjau sukurti tokį sporto klubą, kuriame ypatingas dėmesys būtų skiriamas visiems sportuojantiesiems, o ne tik tiems, kurie papildomai už tą dėmesį susimoka“, – pasakoja V. Glemža.

„Paradoksalu, tačiau dažname sporto klube, kurio pagrindinis tikslas – rūpintis gera žmonių savijauta, – neužtikrinami net elementarūs higienos poreikiai: yra tekę ne kartą atsiprašyti žmonių už netvarkingus persirengimo kambarius, nešvarius sporto kilimėlius ar kitą treniruočių inventorių. Suprantu, kad kartais galima kažko nespėti, tačiau tokios situacijos tapo tendencingos. Visais pastebėjimais nuolat dalydavausi su žmona, kol vieną dieną ji ėmėsi iniciatyvos ir pasiūlė įkurti savo sporto klubą. Pamažu tai tapo realybe“, – įsikūrimo istoriją pasakoja treneris V. Glemža.

Verslą sukūrė neturėdami santaupų – reikalingas lėšas skolinosi

Vytautas Glemža pasakoja, kad nusprendus atidaryti sporto klubą, kartu su žmona Ernesta jie turėjo tik idėją, kuria labai tikėjo, ryžtą ir nuolatines pajamas – jokių santaupų ar turto, kuriuo būtų galima laiduoti. „Bankuose mums neskyrė daug dėmesio – esame maži, versle nepatyrę jauni žmonės, kurie, be žinių ir didelio noro, neturėjome ko pasiūlyti. Tačiau džiaugiamės, kad visai kitaip į mus pažiūrėjo Aukštaitijos kredito unijos specialistai. Čia iškart gavome išsamias konsultacijas, buvome supažindinti su verslumo skatinimo programa, finansuojama iš Europos socialinio fondo, ir patarimais, kaip tinkamai pasiruošti teikti paraišką“, – sako V. Glemža.

„Aukštaitijos kredito unijos kolektyvui esame labai dėkingi. Jautėme ne tik profesionalią pagalbą, bet ir tikrą žmogišką palaikymą. Nors su žmona esame savo sričių specialistai ir puikiai išmanome, ką darome, tačiau pasirengti naujam verslui ir viską apgalvoti kiekvienam yra nemenkas iššūkis. Dabar jaučiamės ramūs dėl sporto klubo ateities ir finansinės jo sėkmės. Kol kas visi rodikliai atitinka verslo planą, kuris taip pat buvo parengtas kartu su Aukštaitijos kredito unijos specialistų pagalba“, – finansinių konsultacijų svarbą pabrėžia V. Glemža.

Konkurencijos nebijo – ieško bendraminčių

Vytautas ir Ernesta tiki, kad klientų užteks visiems, tad konkurencijos nebijo. Priešingai – abu teigia, kad paslaptimis reikia dalytis, o ne jas saugoti. Tik taip galima paspartinti sporto kultūros progresą ir teisingo požiūrio apie fizinę veiklą formavimą. „Pas mus renkasi sąmoningi žmonės, dažnai puikiai suprantantys, kaip veikia žmogaus kūnas. Sulaukiame ir medikų, ir profesionalių sportininkų – su jais kalbame ta pačia kalba, nes turime panašias žinias ir suvokimą, kaip žmogaus kūną ir savijautą veikia tinkamai parinktas judesys. Ateina ir konkurentai pasižvalgyti, susipažinti – jiems viską aprodome ir papasakojame. Esame iš konkurentų sulaukę ir pagyrimų, ir paskatinimų“, – sako V. Glemža.

Pamirškite rankų ar kojų dienas – kasdien reikia rūpintis visu kūnu!

Paklaustas, ką žmonės sporto klubuose dažniausiai daro netinkamai, Vytautas Glemža primena daugumai sportuojančiųjų pažįstamą filosofiją: šiandien man rankų diena, rytoj – kojų. „Mūsų sporto klube nebūna nei rankų, nei kojų dienų – kasdien rūpinamės visu kūnu, o labiausiai puoselėjame tas vietas, kurioms reikia pagalbos. Pavyzdžiui, atėjo pas mus vyras, kuriam bėgant visuomet skaudėdavo kelius. Jam taip ilgai skaudėjo, kad žmogus jau buvo susitaikęs – bėgiojo kęsdamas skausmą ir nesiruošė sustoti. Identifikavus skausmą ir su juo susijusius raumenis, per tikslines treniruotes pradėjome juos stiprinti. Po kurio laiko kelių skausmas ėmė blėsti, kol galiausiai visai išnyko. Kartais panašios sėkmės istorijos būna tokios neįtikėtinos, kad žmonės tai pavadina sutapimais. Gal ir sutapimai, bet jeigu pas mus jie įvyksta greičiau ir dažniau – tebūnie“, – apie fizinio aktyvumo naudą pasakoja V. Glemža.

Kredito unija – alternatyva bankams

Aukštaitijos kredito unija – tai bendruomeninio banko pavyzdys, vienijantis tiek verslo klientus, tiek ūkininkus, tiek fizinius asmenis. Klientams teikiamos įvairų rūšių paskolos – būstui įsigyti ar jam įrengti, taip pat vartojamosios paskolos didesniems pirkiniams, paskolos verslui, žemės ūkiui finansuoti. Priešingai nei bankų filialai, kredito unija yra savarankiška, nepriklausoma, turinti savivaldos teisę. Dėl šios priežasties kiekvienos unijos veiklai labai svarbi yra vietos bendruomenė ir jos narių poreikiai.

Aukštaitijos kredito unija – Jungtinės centrinės kredito unijos narė

Šiemet Aukštaitijos kredito unija tapo Jungtinės centrinės kredito unijos, veikiančios su „Kreda“ prekės ženklu, nare. Šis junginys buvo įkurtas siekiant suvienyti ilgametę sėkmingai Lietuvoje veikiančių kredito unijų patirtį ir vartotojams užtikrinti modernias, kokybiškas ir patikimas finansines paslaugas. „Kreda“ šiuo metu vienija 11 kredito unijų. Priklausymas „Kreda“ grupei sustiprina kiekvienos kredito unijos atsakomybę tiek partneriams, tiek plačiajai visuomenei.

Ketinantiesiems pasiskolinti pataria neskubėti

Kaip sporte, taip ir finansuose, norint pasiekti gerų rezultatų, reikia veikti ne greitai, o protingai. Svarbu domėtis, kaip elgiasi finansų įstaiga, jei norima atidėti mokėjimus, pakeisti grafiką, anksčiau grąžinti paskolą, arba kas laukia, jei kurį laiką sutriktų paskolos gavėjo mokumas. Šios aplinkybės gali gerokai išauginti įsipareigojimus. Todėl, renkantis finansinį partnerį, svarbu ne tik palūkanų norma, bet ir visos anksčiau išvardytos sąlygos.

Apie Aukštaitijos kredito uniją

Aukštaitijos kredito unija yra kooperatinė kredito įstaiga, kurios pagrindinis tikslas yra teikti finansines paslaugas savo nariams maksimaliai naudingomis sąlygomis. Paskolos naujam verslui finansuoti teikiamos pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020 m.“. Paskolas gali gauti verslo naujokai arba iki vienerių metų veikiančios įmonės. Pastarosios gali gauti iki 25 tūkst. Eur paskolą lengvatinėmis sąlygomis.

Aukštaitijos kredito unija – tai šalia jūsų esanti alternatyva bankui, kur laukiamas kiekvienas. Užsukite pas mus Nemuno g. 73, Panevėžyje.

Komentarai

  • dėkui už info. Būtinai pasinaudosiu.

  • Sveikinu ir palaikau iniciatyvą!

  • Naujas klubas gal sumažins kainas, nes dabar tai jau sporto klubai jas užsikėlę nerealiai.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų