Policija sulaikė tris įtariamuosius, galimai apiplėšusius Socialinių paslaugų centrą. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Socialiniai darbuotojai į derybas nebeina

Socialiniai darbuotojai į derybas nebeina

Darbo sąlygomis nepatenkinti Panevėžio socialinių paslaugų centro darbuotojai nebelaukė derybų su vadove Lina Kazokiene ir paskelbė įspėjamojo streiko datą: ateinantį penktadienį dvi valandas jie nedirbs.

Raštą dėl gegužės 26-osios rytą planuojamo streiko iš savo darbuotojų profsąjungos gavusi Panevėžio socialinių paslaugų centro direktorė L. Kazokienė buvo informuota, jog tokia protesto forma organizuojama balandžio 10 dieną iškeltų reikalavimų pagrindu.

Darbuotojai tada prašė savo vadovės sumažinti darbo krūvi socialiniams darbuotojams, kurie šiuo metu priversti prižiūrėti iki 30 šeimų, įtrauktų į socialinės rizikos sąrašą. Taip pat paruošti kolektyvinę sutartį ir į ją įtraukti darbuotojų užmokesčio nuostatas.

Be to, žmonių netenkino darbdavės neetiškas ir ignoruojantis elgesys su jais.

Nesulaukusi L. Kazokienės atsako, Centro profesinė sąjunga prieš kelias dienas kvietė ją į posėdį Savivaldybėje, kur buvo pasiūlytas derybų kelias. Tačiau nebelaukdami taikesnių sprendimų darbuotojai paskelbė įspėjamąjį streiką.

Derėtis nesutinka

„Mes neiname į derybas – manome, kad jų datos skyrimas tik laiko vilkinimas, – aiškino streiko komiteto įgaliota Panevėžio socialinių paslaugų centro Vaikų globos skyriaus vedėja Irina Tvarijonienė. – Norime konkrečių sprendimų. Pirmadienį kviečiame direktore į pasitarimą žmonių ir turto saugumui užtikrinti įspėjamojo streiko metu. Penktadienį dvi valandas nedirbsime – streiko forma atvira, tad neskaičiavome, kas prie mūsų prisijungs.“

„Taip tęstis nebegali – mes turime teisę į savo nuomonę, nesame antraeiliai žmonės.“

I. Tvarijonienė

Jos vadovaujamas bei Paramos šeimai skyrius, tikėtina, gausiausiai dalyvaus minėtame streike. Iš viso įstaigoje dirba apie 140 darbuotojų. Dalis jų, pasak I. Tvarijonienės, nenorės pyktis su savo valdžia.

„Jau dabar jaučiame formalų direktorės elgesį. Iš nuogirdų žinau, kad domimasi būtent mano veikla. Bet taip tęstis nebegali – mes turime teisę į savo nuomonę, nesame antraeiliai žmonės“, – pabrėžė „Sekundės“ pašnekovė, paskutinėmis savaitėmis jau rašiusi keturis pasiaiškinimus ir gavusi vieną nuobaudą dėl aplaidaus darbo.

Tačiau akivaizdžios naudos dėl streiko I. Tvarijonienė prisipažino nesitikinti. Anot jos, užteks ir to, kad Centro darbuotojai bus išgirsti toliau už savo darbovietės ribų.

Panevėžio socialinių paslaugų centro direktorė L. Kazokienė „Sekundei“ sakė iki paskutinės dienos tikėjusi, kad jos darbuotojai tarsis taikiai. Jai keista, kad žmonės sprendimo ieško pačiomis kardinaliausiomis priemonėmis, nenorėdami klausytis kitos pusės.

„Pirmadienį rinksimės ir aiškinsimės, kokia įspėjamojo streiko apimtis, ką reikės padaryti. Įstaigos darbas nesusijauks“, – patikino vadovė.

Jos nuomone, atmosfera Centre dabar dalykinė. Bet čia esą ir neturėtų būti kitaip.

Direktorė jau buvo surinkusi savo darbuotojus ir informavo, kad darbą pradeda suburta įsivertinimo grupė. Jo darbas kasmet peržvelgti, ko trūksta įstaigai, jos aplinkai ir bendravimui viduje.

Komentarai

 • O tai kas, gerbiamieji soc.darbuotojai, dirbs, kol streikuosite? Esate ne kokie autobuso vairuotojai, o dirbate su pažeidžiamiausiais žmonėmis, kaip galite sau leisti streikuoti?

  • Tai kad jie patys pažeidžiami ne mažiau nei tie, su kuriais dirba… ŠAUNUOLIAI, UŽTEKS VEŽT KIEK KRAUNA!

   • Atsakyti
 • įdomiai I.Tvarijonienė rūšiuoja žmonės. „,nesame antraeiliai žmonės“
  Šiaip tai Lietuva priskiriama prie trečiojo pasaulio šalių. 🙂 Žmonės visada gali manyti, kad jie turi nuomonę. 🙂 Tikiuosi išspręs susidariusią situaciją, konfliktą.

  • Atsakyti
 • ambicijų karai, socialiniai darbuotojai kurie turėtų būti empatiški,tolerntiški, gebantys komunikuoti, ne tik išklausyti, bet ir išgirsti, demonstruoja savo neprofesionalumą, tai streikuoja,tai į derybas kviečia, tai kažką susapnavę vėl streikuoja nebesidera. Vadovei tik kantrybės linkiu.

  • Zinoma reikia empatizuotis su vadove, o ne su savo seima kurios per darbus beveik nematai ir negali islaikyti uz juokinga atlygi. Nekalbu kiek sveikatos kainuoja dirbti su rizikos seimomis. Tad mieli socialei darbuotojai paklausykit ponios Lauros ir bukit tolerantiski ir supratingi ir empatiski zmones savo vadovei o ne savo vaikams ir kitiems seimoms nariams.

 • Perskaičiau komentarus ir pirmoji mintis buvo – kodėl smerkiami tie žmonės kurie netyli. Vadovas visuomet remiasi kėde ant kurios sėdi, o.kuo remtis eiliniam darbuotojui. Šiuo konkrečiu atsėju: empatija, tolerancija, pasiaukojimu? Aš linkiu sėkmes ir susiklausymo tai grupei, kuri pakilo prieš valdžios galią

  • Atsakyti
 • …kas nežino situacijos,tai gal juokinga…tačiau manau turėtumėte suprasti,kad dirbama su tokiai žmonėmis, kuriuos sudėtinga pavadinti žmonėmis.Tik LT į postus ateina žmonės, kurie neturi žalio supratimo ką ir kaip dirbti ir dažnai mokslinis laipsnis tos kompetencijos nesuteikia,bet yra kaip yra…Todėl kur tik pažvelgsi -daugumoj bordakas.

 • Esu susidūrusi su šia tarnyba.Mokykla turi atlikti jų darbą.Tokios tinginės.Linkiu direktorei stiprybės.

 • Ingrida isejo is Centro

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų