Snaigių šokis Panevėžyje nesiliaus dar bent parą

Snaigių šokis Panevėžyje nesiliaus dar bent parą

Už lango – seniai matytas vaizdas. Per naktį išaugę sniego kalnai – džiaugsmas vaikams ir rūpestis gatvių nespėjantiems valyti kelininkams. Tiek sniego jie nematė kone 15-iolika metų.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) duomenimis, antradienį, apie 10 val., aplink Panevėžį fiksuota maždaug 10 centimetrų sniego danga – per naktį ir dalį ryto privertė apie 7–8 centimetrus sniego.

Artimiausiu metu sniego danga turėtų išaugti maždaug dvigubai – šiandien per rytinius šalies rajonus ir vidurio Lietuvą keliauja intensyviausias sniegas. Artimiausią parą snigti nesiliaus, tad sniego dar gausės, kils ir pūgos.

Trečiadienio dieną vietomis pradės silpniau snigti, tačiau Panevėžio regione snaigės kris dar ir ketvirtadienį. Tiesa, nebe taip gausiai.

Tokia situacija, kad per trumpą laiką sniego danga padidėtų 10 centimetrų, paskutinį kartą Lietuvoje užfiksuota  2006 metų pirmoje vasario pusėje, o 2008 metais Nidoje per 12 valandų sniego danga išaugo 10–15 centimetrų.

Nors ir toliau nepaliaujamai sninga, kol kas stichinis reiškinys nefiksuojamas. Tam, pasak sinoptikų, reikėtų, kad per 12 valandų iškristų 20 centimetrų sniego.

I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų