Titas Pumputis

Slogutį Estijoje nuvijo pergale Jonavoje

STARTAI. Praėjusios savaitės pabaigoje dalis Panevėžio triatlonininkų šalies garbę gynė Europos čempionate Estijoje, o šeštadienį nemažas būrys atletų varžėsi Jonavoje.

Lietuvos triatlono taurėje

Šiame vidurio Lietuvos mieste trečius metus iš eilės Lietuvos triatlono taurė surengė ketvirtąjį etapą, kuriame beveik trys šimtai triatlono entuziastų jėgas išbandė trijose skirtingose distancijose.

Sprinto rungtyje taip pat trūko sezono lyderių, Panevėžio Sporto gimnazijos auklėtinių Luko Prokopavičiaus ir Evelinos Tomkevičiūtės, jie penktadienį varžėsi Europos jaunių triatlono čempionate.

Jonavoje sprinto distancijoje, kurioje atletai plaukė 750 m, mynė 22 km ir bėgo 5 km, pergalę pasiekė Titas Pumputis (Panevėžio triatlono klubas), kuris finišavo per 1.12:02 val. Jis penktadienį nesėkmingai startavo Europos čempionato sprinto rungtyje, po plaukimo dviračių rungtyje jį pavijo lyderis ir pagal taisykles Titas turėjo palikti distanciją. Tad po varžybų protokole ties jo pavarde atsirado diskvalifikaciją skelbiančios raidės – DNF.

Tad Titas šeštadienį nuotaiką pakėlė Jonavoje apgynęs pernai taip pat iškovotą pergalę šioje distancijoje. Vos 13 sekundžių nuo jo atsiliko Andrej Gerasimov (S-Sportas/Lietuvos kariuomenė) – 1.12:15 val., trečią vietą iškovojo Aleksandr Kazanskij (Vilnius, „3Club“) – 1.12:45.2 val.

Moterų įskaitoje pergalę pasiekė vis drąsiau triatlono sporto šakoje besijaučianti kaunietė Monika Juodeškaitė („S-Sportas“) – 1:17:52 val. Tai jos pirmoji pergalė Lietuvos triatlono taurės sprinto rungtyje. Antrą vietą iškovojo panevėžietė Rugilė Girštautaitė (TSK „Darna“) – 1.23:32 val., trečia – Viktorija Kalvelytė (Marijampolės triatlono draugija) – 1.29:03 val.

Sprinto rungties estafetėje greičiausiai nuotolį įveikė Vilniaus „TRItono“ pirma komanda – 1.10:11 val.

Jaunieji Panevėžio triatlonininkai pasižymėjo trumpiausioje TRI-Fun rungtyje, kurioje dalyviai turėjo nuplaukti 200 metrų, dviračiu numinti 10 km ir nubėgti 2,5 km.

Amžiaus grupėje iki 14 metų pirmą vietą iškovojo Panevėžio triatlono klubo narė Ugnė Paurytė – 41:26 min., antrą vietą užėmė jos kolegė Brigita Šniukštaitė – 45:43 min., trečia – taip pat panevėžietė Deimantė Barzdenytė – 51:36 min.

Jaunių iki 14 metų amžiaus grupėje pirmą vietą iškovojo panevėžietis Kristupas Rimkus – 42:21 min., antrą vietą užėmė Pijus Dapkus – 42:42 min.

Kalbant apie ilgiausią, olimpinę triatlono distanciją, šį etapą praleido sezono lyderiai Marijus Butrimavičius bei Inga Aukselytė, kurie šeštadienį Lietuvos garbę gynė Europos triatlono čempionate.

Jonavoje olimpinėje distancijoje, kurioje atletai turėjo plaukti 1500 m, dviračiu įveikti 44 km ir nubėgti 10 km, pergalę pagaliau iškovojo marijampolietis Andrius Murauskas (Marijampolės triatlono draugija), kuris pirmąkart lipo ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio, jo rezultatas – 2:16:48 val. Didesnę nei 2 min. persvarą po plaukimo rungties įgijęs marijampolietis ją išsaugojo ir dviračių, ir bėgimo rungtyse bei pasiekė nelengvą pergalę.

Antrą vietą iškovojo vilnietis Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt / F.O.C.U.S. running“) – 2:18:27 val., trečią vietą užėmė Vytas Vasilevičius iš sostinės („TRItonas“) – 2:21:51.

Pernai moterų įskaitoje triumfavusi Inga Paplauskė („TRItonas“) pirmavo po plaukimo rungties, tačiau dviračių rungtyje 6 minučių deficitą panaikino Elena Šimaitienė, kuri išsiveržusi į priekį bėgant išsaugojo trapų pranašumą ir iškovojo kiek netikėtą pergalę. „Velonova – Bioracer team“ komandos atstovės rezultatas – 2:44:34 val. Inga nuo jos atsiliko beveik minutę (2:45:28 val.). Trečią vietą iškovojo Ingos sesuo Ieva Urbonavičiūtė („TRItonas“) – 2:52.00 val.

Olimpinės distancijos estafečių komandoje geriausią rezultatą pasiekė Trakų KKSC komandos trijulė, kuri distanciją įveikė per 2:13:34 val.

Europos čempionate

Kalbant apie Europos čempionate dalyvavusius lietuvius, amžiaus grupėje solidų rezultatą pasiekė M. Butrimavičius, kuris olimpinę trasą įveikė per 1:55:35 val. ir 35-39 m. amžiaus grupėje užėmė antrą vietą. Penktą poziciją savo amžiaus grupėje (30-34 m.) iškovojo Inga Aukselytė (2.10:07 val.). 5-tas liko ir Jaunius Strazdas 20-24 m. amžiaus grupėje, olimpinį triatlono nuotolį įveikęs per 1:59:40 val.

Europos čempionate sprinto rungtyje jaunių įskaitoje penktadienį startavo panevėžiečiai Lukas Prokopavičius ir Evelina Tomkevičiūtė. Ji užėmė 58 vietą, nuotolį įveikusi per 1.07:54 val. Lukas Prokopavičius liko 52 vietą, jo rezultatas 1 val. 00:25 sek.

Penktadienį vyrų elito grupėje sprinto rungtyje startavo Titas Pumputis, Tautvydas Kopūstas ir Lietuvai atstovaujantis ispanas Alberto Casilassas. Apie Titą jau minėjome, Alberto užėmė 42 vietą (55:46 min.), Tautvydas 44-as (56:13 min.).

Lietuvos triatlono taurę sudaro 7 etapai, o penktame etape rugpjūčio 5 d. triatlonininkus kvies Žasliai, kuriame atletai varžysis ilgo nuotolio triatlono trasoje (1900 m plaukimas, 90 km dviračiu, 21 km bėgimas). Rugpjūčio 18-ąją triatloninkus kvies Veisiejų etapas, o triatlono taurės sezono finišas numatytas Druskininkuose rugsėjo 1-ąją dieną.