Skiepų baimėms sklaidyti – daugiau informacijos

Skiepų baimėms sklaidyti – daugiau informacijos

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu atlikta apklausa atskleidė pagrindines priežastis, dėl kurių dalis Lietuvos gyventojų atsisako skiepyti savo vaikus.

Tarp dažniausių priežasčių įvardijama šalutinio poveikio baimė, patikimos informacijos trūkumas ir nepasitikėjimas vakcinų veiksmingumu. Reaguodama į informacijos poreikį, ministerija ketina sukurti naują vakcinacijos internetinę platformą ir švieslentę, pranešime žiniasklaidai nurodo SAM.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad vienas svarbiausių įrankių, didinant visuomenės atsparumą ligoms ir infekcijoms, yra geras jos informuotumas. Tam planuojamos visuomenės švietimo priemonės ir didesnis informacijos prieinamumas, pažymi SAM.

„Rūpestis savo ir artimųjų sveikata prasideda nuo mūsų visų sąmoningumo ir atsakomybės prisiėmimo už save. Didinant jį, šiemet planuojamos aktyvesnis darbas ir visa eilė priemonių: tai susitikimai tiek su gyventojais, tiek su visuomenės sveikatos specialistais, informacinė sklaida apie imuniteto stiprinimą ir plintančių mitų bei dezinformacijos paneigimas. Tikiu, kad šios priemonės prisidės prie sveikesnės visuomenės ugdymo“, – sako A. Dulkys.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Šeimos medicinos centro gydytojas dr. Kazys Simanauskas teigia, kad nors nedažnai, bet tenka susidurti su pacientu atsisakymu skiepyti savo vaikus. SAM nurodo, kad tokiais atvejais gydytojai pasitelkia mokslą ir patirtį, kad padėtų išsklaidyti mitus.

„Visuomet išklausome pacientų abejones ir nuogąstavimus, ir stengiamės su jais kalbėti faktais. O faktai rodo, kad visuotinė vakcinacija padėjo eliminuoti pavojingas infekcines ligas, tuo tarpu mažėjant skiepijimo apimtims matome, kad ligos grįžta. Jeigu medicinos mokslas mums suteikia galimybę sustiprinti savo imunitetą, gyventi ilgiau ir sveikiau, kodėl turėtume šios galimybės atsisakyti?“ – retoriškai klausia dr. Kazys Simanauskas.

SAM primena, kad visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ ministerijos užsakymu praėjusių metų spalį atliko kiekybinį sociologinį visuomenės nuomonės tyrimą, kurio tikslas buvo išsiaiškinti tėvų, auginančių vaikus iki 7 metų amžiaus, nuomonę dėl vaikų skiepijimo. Tyrimo metu iš viso apklausta 1513 respondentų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų