Rajono mero sprendimu iš pareigų atleistas Eugenijus Lunskis gali lengviau atsikvėpti – tyrimą pradėjusi policija šioje istorijoje deda tašką.
Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus kabineto duris ne savo noru turėjusiam užverti E. Lunskiui kurį laiką teko minti ir teisėsaugos institucijų slenksčius.
Aiškintis, kas iš tiesų įvyko Panevėžio rajono savivaldybės surengtame Padėkos vakare, ėmėsi netgi kito rajono – Anykščių policija.
Visgi vasarį pradėję tyrimą, pareigūnai balandį jį nutraukė.
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės teigimu, ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo nutrauktas jam vadovavusio Utenos apylinkės prokuroro Arvydo Miečiaus nutarimu.
Prokuroras tokį sprendimą priėmė įvertinęs per tyrimą surinktą medžiagą.
Pasak prokuratūros, baudžiamoji atsakomybė numatyta tam, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino.
„Tiriamu atveju, kaip matyti iš nukentėjusiojo parodymų, į policiją jis nusprendė kreiptis tik po to, kai šis incidentas buvo paviešintas per visuomenės informavimo priemones, be to, draugų ir pažįstamų jis buvo skatinamas netoleruoti tokio buvusio vadovo elgesio. Nukentėjusysis pareigūnams teigė, kad pats spyris į nugarą fizinio skausmo jam nesukėlė, sužalojimų jis nepatyrė, į medikus nesikreipė. Todėl ikiteisminis tyrimas, nenustačius, kad buvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, buvo nutrauktas“, – pakomentavo R. Stundžienė.
Nukentėjusiuoju tapęs Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas Donatas Malinauskas sako, jog labiausiai norėtų visą šią istoriją pamiršti ir dirbti toliau.
Nemalonaus skandalo epicentre vedėjas atsidūrė, kai dar vasarį rajono Tarybos posėdyje opozicijos atstovas Petras Nevulis prabilo apie tai, ką, pasak politiko, savo akimis matęs Savivaldybės darbuotojams surengtame Padėkos vakare.
„Mes iš tikrųjų girdėdavom visokiausių pasisakymų ir visokiausių minčių apie mūsų administracijos direktorių, jo valdymo metodiką. Bet po to, kas nutiko sausio 5 dienos vakare, tikrai nebegalima kentėti ir tylėti ir, be abejo, nuolaidžiauti tokiems dalykams“, – tąkart pareiškė politikas. Jis tvirtino tapęs smurto scenos liudininku, kai E. Lunskis leido sau peržengti padoraus bendravimo ribas.
„Jei direktorius nori savo pavaldinius auklėti kojomis, tai nebesuderinama su niekuo. Aš šiandien kelčiau klausimą taip: arba direktorius savo noru pasiprašo atleidžiamas, o jei ne, prašau įtraukti klausimą dėl pasitikėjimo direktoriumi ir balsuoti“, – į Tarybos posėdžiui pirmininkavusį merą Antaną Pocių kreipėsi P. Nevulis.
„Kodėl aš turiu tylėti, jei administracijos vadovas kaip chamas prilekia prie žmogaus ir spiria kiek tik gali. Tas nabagas paknopstom, bet nenugriuvo“, – pasakojo Tarybos narys.
Nors pats D. Malinauskas kelti skandalo nebuvo linkęs, patvirtino iš tiesioginio savo viršininko sulaukęs spyrio.
Jau kitą dieną po skandalingojo Tarybos posėdžio E. Lunskis mero sprendimu staigiai atleistas iš pareigų.
Tik tuomet D. Malinauskas viešai prabilo, kad savo vadovo buvęs ir anksčiau žeminamas.
„Darbe tikrai jutau mobingą“, – „Sekundei“ patvirtino jis.
Tuomet vedėjas ir tyrimą atliekančiai policijai teigė patvirtinęs, kad jam tikrai įspyrė.
Komentarai
Gavo pagal nuopelnus ,eik lauk. Taškas