Siūlyti kyšį pareigūnui – rizikinga

Siūlyti kyšį pareigūnui – rizikinga

Vis dar pasitaiko atvejų, kad asmenys padarę Kelių eismo taisyklių pažeidimus išdrįsta policijos pareigūnams pasiūlyti kyšį, kad išvengtų gresiančios atsakomybės.

Nors pažeidėjai įspėjami dėl baudžiamosios atsakomybės, informuojami, kad jų veiksmai policijos pareigūnų automobiliuose filmuojami, tačiau įspėjimų vis tiek nepaiso ir netiki, kad su policijos pareigūnais neįmanoma susitarti.

Vien Panevėžio apskrityje 2016 metais registruoti 27 atvejai bandant papirkti policijos pareigūnus, 2017 metais tokių atvejų registruota 17. Visuomenė sąmoningėja ir suvokia, kad už norą išsisukti nuo atsakomybės galima sulaukti gerokai didesnės bausmės nei nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Drąsa pareigūnui siūlyti kyšį gali būti įvertinta net laisvės atėmimu.

Pažeidėjai pasižymi ir originalumu: siūlo ne tik pinigus, bet kviečia ir puodelio arbatos, siūlo mėsos gaminių ar kitų produktų.

Antradienį popiet 17.22 val. Panevėžyje, Paliūniškio g., patikrinti sustabdytas automobilis „BMW 118D“, kurį vairavo 39-erių metų panevėžietis. Alkoholio kiekio matuokliu jam nustatytas 1,63 prom. girtumas. Vyriškis vengdamas atsakomybės, tarnybiniame automobilyje ant priekinės dešinės pusės sėdynės padėjo 450 eurų kyšį. Taip užsitraukė ne tik baudžiamąją atsakomybę už vairavimą neblaiviam (LR BK 281 str.), bet ir už bandymą papirkti policijos pareigūnus.

Vakar Vilniaus Lietuvos tūkstantmečio Rotary klubo kartu su Policijos departamentu prie Lietuvos Respublikos vidaus Reikalų ministerijos šeštus metus iš eilės organizuotos socialinės akcijos „Aš neimu kyšių“ renginio metu apdovanoti atspariausi kyšiams pareigūnai. Tarp nominuotųjų – ir Panevėžio apskr. VPK pareigūnas O. Čiulkinis. Socialinės akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į korupcijos žalą, jos mastus, o kartu ir šviesti visuomenę. Ceremonijoje dalyvavęs policijos generalinis komisaras L. Pernavas pasidžiaugė, kad korupcijos mąstai policijoje gerokai mažėja.

Policija primena, kad užtenka pasiūlyti ar pažadėti duoti kyšį, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Komentarai

  • Is girtu kisiu neima ir teisingai nera ko vazineti girtiems o seip uz smulkius pazeidimus net padekoja imdami nepudrinkikite smegenu vairuotojams.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų