P. Židonio nuotr.

Siūloma išplėsti nedarbo išmokų gavėjų ratą

Siūloma išplėsti nedarbo išmokų gavėjų ratą

Nedarbo išmoką per koronaviruso krizę siūloma mokėti daugiau žmonių, nes numatoma sutrumpinti bedarbio pašalpai gauti reikalaujamo darbo stažo trukmę.

Tokią Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisą Seime registravo 12 socialdemokratų.

Kaip BNS sakė vienas pataisų autorių Gintaras Paluckas, taip siekiama padėti žmonėms, kuriems reikalingą stažą sukaupti sutrukdė krizė.

„Daug žmonių, kai atėjo nauja banga, antrą kartą išėjo į prastovas ar darbo neteko ir gavosi taip, kad dėl krizės nesurinko reikiamo stažo. Logiška, kad jie netenka nedarbo išmokos. Tai kad taip nebūtų, siūlome švelninti reikalavimus – trumpiname stažą, nes žmonės jo neteko ne dėl jų kaltės“, – BNS sakė G. Paluckas.

Parlamentarai siūlo nedarbo išmoką mokėti ir tiems bedarbiams, kurie iki įsiregistravimo Užimtumo tarnyboje nebus įgiję 12-kos mėnesių darbo stažo, o turės perpus mažesnį – bent pusės metų per paskutinius 30 mėnesių – stažą. Tačiau ši išlyga galiotų tik tada, kai bedarbis į tarnybą kreipsis tą ketvirtį, kai paskelbta ekstremali situacija ar karantinas.

Tokiu atveju nedarbo išmoka būtų mokama 12 mėnesių.

Dabar nedarbo išmoką devynis mėnesius gali gauti žmonės, turėję ne mažesnį kaip 12 mėnesių darbo stažą per paskutinius 30 mėnesių.

Taip pat parlamentarai siūlo bedarbiams, per pastaruosius 30 mėnesių išdirbusiems bent metus ir darbo sutartį nutraukusiems savo iniciatyva be svarbių priežasčių, nedarbo išmoką pradėti mokėti praėjus mėnesiui nuo įsiregistravimo Užimtumo tarnyboje.

Pataisos iniciatoriai nurodo, kad taip siekiama sumažinti piktnaudžiavimą.

Komentarai

  • Piktnaužiavimams kelią reikėjo užkirtinėti, kai nebuvo ekstremalios situacijos-davar yra laikas užtikrinti žmonėms jų teises-į socialinę pašalžą už dirbtus metus ir mokėtus mokesčius. Kada baigsis tokios „policinės“ valstybės kūrimas. Užuojauta žmonėms, kurie neteko darbo šios pandemijis metu, ir dar sulaukia valstybės įspėjimų.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų