P. ŽIDONIO nuotr.

Siūlo nedelsiant atšaukti galimybių pasą

Siūlo nedelsiant atšaukti galimybių pasą

 Seimo Darbo partijos frakcija kreipėsi į Vyriausybę, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, siūlydama atšaukti galimybių pasui keliamus reikalavimus.

Šį kreipimąsi, pasak frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, paskatino tai, kad nuolat keičiami reikalavimai galimybių pasui gauti, o jų naudingumas, saugant visuomenės sveikatą, jau seniai kelia abejonių. Taip pat „darbiečiai“ pastebi, kad Vyriausybės nutarimas dėl reikalavimų galimybių pasui prieštarauja kitiems operacijų vadovo sprendimams, susijusiems su koronaviruso infekcijos plitimu, todėl, jų nuomone, būtina šį chaosą užbaigti nedelsiant.

„Atsižvelgdami į tai, kad nuolat keičiamos taisyklės ir reikalavimai dėl galimybių paso gavimo, reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos plitimo darbovietėse valdymo, taip pat į nedidelį hospitalizacijos lygį dėl koronaviruso infekcijos praėjus reikšmingam laikotarpiui po didžiųjų metų pabaigos švenčių, siūlome panaikinti visą su galimybių pasu susijusį reguliavimą“, – sako Seimo narys V. Fiodorovas.

Tam, kad galimybių pasas, saugant visuomenės sveikatą, yra abejotinos naudos, pritaria ir Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė. Pasak jos, dėl COVID-19 reguliavimo visuomenė yra susiskaldžiusi, įsitempusi, todėl būtinas aiškumas, loginis pagrįstumas, o valdantieji priima vis keistesnius sprendimus.

„Nuo sausio 24 d. gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdantys darbuotojai, sirgdami COVID-19 liga, tačiau neturintys simptomų, gali eiti į darbą. Pavyzdžiui, laiškininkai, pensijų pristatytojai ir kiti darbuotojai, užtikrinantys pensijų bei kitų išmokų pristatymą galutiniams gavėjams, sirgdami gali laisvai dirbti. O juk nuo pandemijos pradžios visiems buvo skelbta, kad didžiausią riziką užsikrėsti turi senyvo amžiaus arba lėtinėmis ligomis sergantys asmenys.

Toks reguliavimas parodo, kad net didžiausią riziką patiriantys klientai gali būti apsaugoti nuo koronaviruso plitimo net tiesiogiai susidūrę su koronaviruso infekcija sergančiais asmenimis. Taigi gal sveikatos apsaugos ministrui vertėtų išdrįsti ir pasakyti, kad galimybių pasas visiškai išsisėmė, yra nebenaudingas, ir teikti Vyriausybės nutarimą dėl reikalavimų galimybių pasui atšaukimo?“ – sako parlamentarė.

Komentarai

  • O tai kodėl miršta ir be grutinių ligų jauni žmonės be vakcinos? Ir kodėl mano draugų mirtis 28-30m nuslėpė valstiečiai 2020 spalį, o apie juos paskelbė tik konservatoriai 2021 Sausį? Ką čia svaigsta Darbo partija? Nori papildomų balų iš neišsilavinusių ir dar labiau kiršint LT?

    • tamsta matyt labai megstate LRT

  • TIKRAI nei buvo reikalingas, nei jo reikia to galimybių paso, reikia naikinti, nes visuomenė tikrai susiskaldžiusi nėra vieningą prieš kovą su šia liga.

    • Atsakyti
  • Visiskas nesusipratimas.Neskiepitiems ir turintiems antigenu pasas isduodamas iskart,pasiskiepijus dviem vakcinom pasogaliojimo laokas rybotas reikia trecios. kur logika ?Ir turintys pasus vaiksto po tas pacias parduotuves kur eina ir neturintys ju.Tai tegul dar priima istatyma,kad neturintys GP negali is namu iseiti

    Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/siulo-nedelsiant-atsaukti-galimybiu-pasa/?fbclid=IwAR2K_g1fKEeAaIJjMUQrlXyW-QCEsh0m3hMjUi-rUxjhhbI7xJxjWf4vhSI#

  • Teisingi pastebėjimai, ačiū Darbo partijai

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų