Siūlo įvesti dviejų mėnesių vaiko priežiūros atostogas tėčiams

Siūlo įvesti dviejų mėnesių vaiko priežiūros atostogas tėčiams

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo keisti vaiko priežiūros atostogų tvarką – nuo kitų metų tėčiams priklausytų dviejų neperleidžiamų mėnesių atostogos, kuriomis negalėtų pasinaudoti mama. Pasak ministrės Monikos Navickienės, taip tėčiai galėtų labiau prisidėti prie vaiko auginimo, o mamos – greičiau grįžti į darbo rinką.

Anot M. Navickienės, projektas yra suderintas su visuomene, be to, taip būtų įgyvendinama Europos Sąjungos direktyva.

„Ar šeima pasirinktų 18, ar 24 mėnesių laikotarpį, per kurį norėtų prižiūrėti vaiką, pajamos šeimos ūkiui augtų nuo dabartinės sistemos“, – spaudos konferencijoje sakė ministrė.

„Visais šiais pakeitimais siekiame, kad šeimoje atsirastų daugiau galimybių derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, kad tarp vyrų ir moterų mažėtų darbo užmokesčio atotrūkis, o pajamos šeimai ne mažėtų, o didėtų“, – pridūrė ji.

Anot ministrės, du neperleidžiami vaiko priežiūros mėnesiai būtų atlyginami 100 proc. darbo užmokesčio, kuris buvo gautas.

„Pritaikius šią naujovę, ir tėvai, ir mamos augindami vaikus galėtų papildomai dirbti ir nebūtų mažinama dėl to išmoka, jei tai nebūtų neperleidžiami mėnesiai ir būtų galima papildomai užsidirbti iki buvusio vidutinio turėto darbo užmokesčio ik vaiko gimimo“, – sakė M. Navickienė.

Europos Sąjunga 2018 metais priėmė direktyvą, kuri numato pareigą visoms valstybėms numatyti tiek tėčiui, tiek mamai būtinus vaiko priežiūros mėnesius, kurie vadinami neperleidžiamais vaiko priežiūros atostogų mėnesiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės … bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų