Šiukšlių mokestį vėl siūloma sieti su gyventojų skaičiumi

Šiukšlių mokestį vėl siūloma sieti su gyventojų skaičiumi

Keli Seimo nariai nuo 2020 metų siūlo taikyti naują komunalinių atliekų tvarkymo kainodarą. Siūloma, kad šiukšlių išvežimo kainos pastovioji dalis būtų nustatoma atsižvelgiant tik į gyventojų skaičių konkrečiame bute.

Tokias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas Seime registravę socialdarbiečiai Andrius Palionis ir Petras Čimbaras sako, kad nekilnojamojo turto paskirtis ar plotas negali būti siejami su atliekų kiekiu.

„Šiukšlina žmogus, o ne plotas“, – BNS teigė P. Čimbaras.

Jis pripažino, kad šiukšlių mokestį imant „nuo galvos“, o ne nuo būsto ploto, gali būti piktnaudžiaujama, tačiau pabrėžė, kad savivalda turėtų rasti priemonių, kaip suskaičiuoti gyventojus.

„Jeigu versime visus savo šiukšles sverti, tada jas veš į miškus (…) Yra savivaldos struktūros, seniūnai, seniūnaičiai, namus administruojančios įmonės – tegu sužiūri ir suskaičiuoja“, – tvirtino P. Čimbaras.

Komunalinius mokesčius apskaičiuoti pagal naudotojų skaičių, o ne pagal būsto plotą, Seime siūlyta ir anksčiau, bet tam nebuvo pritarta.

Komentarai

  • Kazin, jei gyvena 2 zmones, tai cia bus geriau ar blogiau? Kiek pastebejau, pas mus bendrijos mokesciai su siukslemis sudaro beveik 14 Eur per menesi, labai nemazai, juolab, butas nuomojamas ir lesos kaupimui mums kaip i ora

  • As 22€. moku komunaliu su visais kaupimais ir siukslemis

  • Paaiškinkite gyventojams, kodėl pareigūnai , šiūkšlių tvarkymo reikalams, sugalvojo iš sodininkų pasimelžti pinigų, panašiai, kaip LRT iš Valstybės biudžeto? Jau pernai metų gruodį visi sodininkai gavo kvitus apsimokėti už šiukšlių išvežimą per 2018 m. ir dar nuo 2017 m. liepos mėn.-dar su delspinigiais nors jokie darbai-paslaugos nebuvo vykdomos. Kyla klausimas- kokius mokslus yra baigę šitie verslus veikėjai, kad drįsta apmokestinti sodininkus už praėjusį laikotarpį, kada nei vienas tos įstaigos veikėjas nebuvo atvykęs pas sodininkus su pasiūlymais savo paslaugų , nei savo šiūkšliavežio mašinos atsiųntęs . PIRMIAUSIA REIKĖTŲ PATIKRINTI-AR TIE SODINIKAI KUR NORS ŠIŪKŠLINA ? PASTOVIAI NEGYVENANTYS SODININKAI , KAD IR AUTOBUSAIS GRĮŽDAMI PARSIVEŽA Į MIESTĄ KOKĮ POPIERIUKĄ , NES MIESTE NEMAŽĄ MOKESTĮ MOKA už šiūkšlių išvežimą, nors miesto žmogus ne kasdien eina prie šiukšlių konteinerio, TODĖL IR TAIP AIŠKIAI PERDAUG YRA MOKAMA . DAR TIE ŠIŪKŠLIŲ KARALIAI NORI TURTUS SUSIKRAUTI IŠ TŲ VARGINGŲ SODININKŲ- GAL REIKIA IR SĄŽINĘ TURĖTI.??? NĖRA SODININKAMS TOKIOS VEIKLOS – KAD PRISIGAMINTŲ ŠIŪKŠLIŲ IŠVEŽIMUI KONTEINERIAIS. O BENDRI KONTEINERIAI- TAI TIK INFEKCIJOS, LIGŲ ŽIDINIAI—-GRIEŽTAI NEREIKALINGA TOKIA SMARVĖ PRIE SODŲ TERITORIJŲ.

  • Ir man labai nesuprantama,kad rajono Savivaldybėj dirbanti specialistė,paprašyta pakomentuoti „kodėl žmonės turi mokėti už paslaugą jei ji nebuvo teikiama“ – atkakliai gynė šį sumanymą.Net nurodė save kaip pavyzdį „ir aš už kaime esančią sodybą moku“. Man neįdomu kam moka ponia-man įdomu,kodėl rajono Savivaldybė taip gina privačią UAB „Švaros komandą“ ? Kieno čia interesai? Nuo kada aš turėsiu pirkti autobuso bilietą,kuriuo nevažinėju? O tie bendri konteineriai tai didžiausias blogis-vasarą baisiausia smarvė ir amžinas šiukšlynas.Šitą matau važinėdamas pro Šilagalio kaime prie kapelių pastatytą konteinerį.Kas soduose norės ,kad prie jo sklypelio būtų toks bardakas?

  • Greitai valdzia ir uz ora,veja lieps moketi.Kol i silta kede atsiseda graziai ciulba,o po rinkimu suka istatimus savo pusen ir lupa skura.o jei to maza ir lazda atima.

  • Tai,labai teisinga,kad, nuo gyventojų skaičiaus bute,būtų skaičiuojamas mokestis už šiukšlių išvežimą.Taip pat, nuo gyventojų bute skaičiaus, turėtų būti ir mokestis už lifto paslaugas.Juk, ne butas važinėja liftu, o žmonės.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų