"Sekundės“ nuotr.

Šindlerio sąrašas Lietuvos verslui

Šindlerio sąrašas Lietuvos verslui

Pasaulį apėmęs COVID-19 vadinamas karu, kuriame valstybės kariauja ne su dvikoju priešu, o nematomu – sparčiai plintančia ir mirtis sėjančia liga.

Antrojo pasaulinio karo metais pagarsėjo vokiečių verslininkas Oskaras Šindleris, kurio sudarytas žydų sąrašas nuo genocido išsaugojo 800 gyvybių. Koronaviruso kare sudarytas sąrašas ant išlikimo ribos pakibusiam verslui gelbėti.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbtame nuo koronaviruso nukentėjusių įmonių sąraše daugiau nei 30 tūkstančių bendrovių. Šalia menkai girdėtų pavadinimų jame ir viena didžiausių žemės ūkio grupių, ir prekybos tinklai, automobilių prekybininkai, didieji kelionių organizatoriai, maitinimo įmonės.

Panevėžyje į gelbėjimo sąrašą pateko 1064-ios įmonės, dar 248 iš rajono. Pagalbos Vyriausybės patvirtintomis priemonėmis verslui gali tikėtis nuo smulkiųjų paslaugų teikėjų iki didžiųjų pramonės gamyklų ir net kelios mokyklos: gimnazija bei profesinė technikos mokykla.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė, išvydusi paviešintą VMI sąrašą, teigia supratusi, kad net ir tokioje situacijoje valstybė žiūri tik stambiųjų interesų.

„Sąrašas apima prekybos centrus, gamyklas, o smulkiajam verslui dėmesio neliko – nepakliuvo nė viena turgavietė. Apskritai nebuvome įtraukti į tokios paramos svarstymą. Mūsų asociacija neturėjo nė vieno atstovo neseniai suburtoje paramos verslui ieškančioje komisijoje. Tačiau joje buvo didžiųjų prekybos centrų deleguoti asmenys“, – piktinasi pirmininkė ir vadina tokią pagalbą verslininkams „už užuolaidos“.

Visą straipsnį skaitykite kovo 25 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų