Sienos apsaugai bus skirtos papildomos kariuomenės pajėgos

Sienos apsaugai bus skirtos papildomos kariuomenės pajėgos

Sienos su Baltarusija apsaugai bus skirtos papildomos kariuomenės pajėgos, po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Šiuo metu mūsų pasienyje sutelktas maksimalus VSAT pareigūnų kiekis, taip pat yra įtrauktos visos kitos vidaus sistemos pareigūnų pajėgos, ir šiandien mes konkrečiai apsitarėme dėl papildomų kariuomenės pajėgų“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė ministrė.

Konkretaus kariuomenės pajėgų skaičiaus vadovai nenurodo.

„Jau nuo šeštadienio kariai yra pastiprinę sienos apsaugą, bet mes esame sutarę, kad mūsų sienos apsauga bus pastiprinta dar didesnėmis krašto apsaugos pajėgomis, nenorėčiau detalizuoti skaičių, nes tie skaičiai labai jautrūs“, – teigė A. Bilotaitė.

Anot jos, pagrindinė žinia yra ta, kad „mes rimtai žiūrime į šitas grėsmes ir sienos apsaugai skiriamos maksimalios pajėgos, tiek iš vidaus reikalų sistemos, tiek iš krašto apsaugos sistemos“.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį sušaukė Valstybės gynimo tarybos posėdį aptarti strategines migrantų krizės valdymo gaires.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija Lietuvos pareigūnai sulaikė 1676 migrantus – 20 kartų daugiau nei pernai. Daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Minskas tvirtina migrantų Baltarusijos teritorijoje nebestabdantis dėl jai įvestų Europos Sąjungos sankcijų.

Dėl smarkiai išaugusio migrantų srauto Vyriausybė valstybės mastu yra paskelbusi ekstremaliąją situaciją.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų