P. Židonio nuotr.

Sieks, kad masinė vakcinacija savivaldybėse prasidėtų panašiu laiku

Sieks, kad masinė vakcinacija savivaldybėse prasidėtų panašiu laiku

Bus siekiama, kad masinė vakcinacija skirtingose savivaldybėse prasidėtų panašiu metu, nes žmonės neturi būti diskriminuojami dėl gyvenamosios vietos, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„(Birželio) pirmąją ar ne pirmąją – tikrai to pasakyti negaliu, stengsimės pasiekti to rezultato, kad ji tikrai prasidėtų nelabai dideliu skirtumu, nes neturi žmogus būti privilegijuotas pagal tai, kurioje savivaldybėje pasisekė deklaruoti gyvenamąją vietą“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime į klausimą, ar pavyks masinę vakcinaciją pradėti birželio 1-ąją, atsakė premjerė.

Klausiama, ar gali būti, kad savivaldybėms skirtingu greičiu skiepijant prioritetines grupes, masinė vakcinacija irgi prasidės skirtingu laiku, Vyriausybės vadovė teigė, kad išlaikyti lygybę bus siekiama per vakcinų paskirstymą.

„Čia tikrai stengsimės išlaikyti skirstydami kiekius kiek įmanoma didesnį tolygumą“, – pažymėjo Vyriausybės vadovė.

Ji taip pat pažymėjo, kad didelė dalis artimiausiomis savaitėmis atvyksiančios vakcinos bus skirta revakcinacijai, o tai neleis paskubinti masinės vakcinacijos, nors gaunami preparatų kiekiai atrodys nemaži.

„Ne paslaptis ir tai, kad nemažas kiekis iš to, kas ateis artimiausiomis savaitėmis, bus skirtas tiesiog perskiepijimui, tai reiškia, kad plėtra nebus tokia didelė kaip gaunamų vakcinų kiekis. Jei Lietuva gauna puspenkto šimto tūkstančių vakcinų, tai revakcinacijai reikės atidėti daugiau nei tris šimtus tūkstančių, tai plėtrai likutis nebus toks didelis“, – sakė I. Šimonytė.

Lietuvoje šiuo metu nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepytas 594 tūkst. 331 žmogus, abiem – 227 tūkst. 754 žmonės.

Iš viso Lietuva yra gavusi 919 tūkst. 805 vakcinos dozes, 910 tūkst. 905 iš jų pristatytos į skiepijimo centrus. Juose iki šiol sunaudota 822 tūkst. 85 dozės.

Kol kas nepanaudotos 97 tūkst. 720 vakcinų dozių.

Komentarai

  • Skaitykite laisva laikraštį.Ten rasite atsakymus dėl tų vakcinų…

    • Atsakyti
  • I am making $89/hour telecommuting. I never imagined that it was honest to goodness yet my closest companion is acquiring $10 thousand a month by working on the web, that was truly shocking for me, she prescribed me to attempt it.nuio simply give it a shot on the accompanying

    site Link……….. W­W­W.P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

  • Kodėl miesto klinikose neskiepijami, arba labai mažai skiepijama žmonių ? Prie durų niekur nestovi žmonių .Ar neturit vakcinų, ar blogas darbo organizavimas???

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų