Šiaurietiškas ėjimas – ne tik mados reikalas

Šiaurietiškas ėjimas – ne tik mados reikalas

Šiaurietiškas ėjimas – ne tik raumenis sutvirtinantis ir sąnarius pramankštinantis užsiėmimas, bet ir širdies darbą gerinanti mankšta. Jis tinka įvairaus amžiaus žmonėms, ypač tiems, kurie dėl sveikatos negalavimų negali bėgioti ar užsiimti kitu sportu.

Ėjimas, atsispiriant lazdomis, „įdarbina“ daugiau nei 90 proc. viso kūno raumenų, tačiau neapsunkina nugaros ir sąnarių. Kiekvienas gali reguliuoti savo ėjimo tempą, dėl to nebus fizinio pervargimo. Šiaurietiškas ėjimas suteiks žvalumo, praskaidrins mintis ir pakels jūsų nuotaiką. Šis ėjimo būdas gerokai efektyvesnis už įprastą vaikščiojimą be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis.

Ėjimas su lazdomis, skirtingai nei bėgimas, sumažina krūvį, tenkantį kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Vaikščiojimas su lazdomis gerina širdies ritmą, nes daugiau įkvepiama deguonies, treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema, gerinama aerobinė ištvermė. Tokio užsiėmimo metu per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų, tad prireikia 20-40 proc. daugiau energijos nei vaikštant įprastu būdu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų