Teismas dėl mirties nutraukė bylą M. Vaupšui

Teismas dėl mirties nutraukė bylą M. Vaupšui

Šiaulių apygardos teismas antradienį dėl mirties nutraukė bylą Mariaus Vaupšo, teisto su Panevėžio meru Ryčiu Račkausku, atžvilgiu.

Kaip pranešė teismas, padėjimu piktnaudžiauti kaltintas M. Vaupšas mirė šių metų sausio 7 dieną. Prašymų tęsti procesą siekiant jį reabilituoti nebuvo pateikta. Teismo posėdyje prokurorė prašė baudžiamąją bylą nutraukti, tam neprieštaravo nei M. Vaupšo, nei kitų kaltinamųjų gynėjai.

Tęsiant bylą peržiūrimi ir išklausomi vaizdo ir garso įrašai. Kitas teismo posėdis joje numatytas vasario 21 dieną.

Panevėžio meras šioje byloje kaltinamas per patarėją davęs neteisėtus nurodymus savivaldybės tarnautojams, taip siekiant, kad viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų, organizuojamų savivaldybės, laimėtoja taptų su M. Vaupšu susijusi įmonė.

Taip pat įtariama, kad su juo iš anksto suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš M. Vaupšo atstovaujamos bendrovės.

Bylos duomenimis, naudingų konsultacijų R. Račkauskui galėjo būti suteikta ir asmeniškai, kaip politikui.

Teisėsauga skaičiuoja, kad Panevėžio miesto savivaldybė patyrė mažiausiai 5 tūkst. eurų žalą, kai galbūt už tokias asmeniškai suteiktas paslaugas nepagrįstai buvo sumokėta miesto biudžeto lėšomis.

Ši byla išskirta iš didesnio tyrimo dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje, ikiteisminis tyrimas pradėtas 2018 metų birželį.

Šiemet teisėsauga pradėjo dar vieną tyrimą dėl galimo R. Račkausko piktnaudžiavimo.

Komentarai

  • Bliūkšta Urbšio iš piršto lauštos bylos, tik žmogaus gaila, dėl teismų neatlaikė

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų