Šiaudų miestelyje – ugnies misterija

Šiaudų miestelyje – ugnies misterija

Artėjant Kalėdoms, Naujamiestyje duris atvėrė stebuklingas šiaudinių skulptūrų parkas. Kaip ir keletą pastarųjų metų, šiaudinės skulptūros nesupleškėjo liepsnose – jos bus laikomos iki pavasario, o pats parkas artėjant gražiausioms metų šventėms tapo apšviestu kalėdiniu miesteliu, sutraukusiu minias žmonių.

Ketvirtadienio rytą gausiai kritusios snaigės džiugino naujamiestiečius, turėjusius vilties, kad parko atidarymas bus pasakiškai žiemiškas. Deja, iki vakaro sniegą sparčiai nutirpdė lietus. Nepaisant ne itin palankaus oro, gausiai susirinkę į „Ugnies žvaigždės misteriją“ Naujamiestyje žmonės išvydo viduramžių pasiuntinių sukurtą įspūdingą ugnies ir šviesų žaismą, paįvairintą roko baladžių karaliaus Povilo Meškėlos pasirodymo. Į Naujamiestį atskubėjęs Senelis Kalėda įžiebė eglę, pasakojo apie saulės ir mėnulio lenktynes šiuo tamsiuoju metų laiku.

Gana neįprastas laikas – ketvirtadienio vakaras – misterijai pasirinktas neatsitiktinai. Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos direktorė Vigyta Dumbrienė sako, kad remtasi turima patirtimi. Ji rodo, kad savaitės vidury vykstantys renginiai sutraukia daugiau žmonių nei penktadienio vakarą.

Galerija

„Šiuolaikinė žmonių filosofija tokia, kad penktadienį grįžę po darbų ne itin nori kur pajudėti, planuoja savaitgalį, o vidury savaitės nusiteikia, kad ryt reikės anksti keltis, bet dar smagu vakare pasiklausyti kokios muzikos“, – pažymi V. Dumbrienė.

Šiųmetis šiaudinių skulptūrų parkas skirtas valstybės šimtmečiui. Kūrėjai atnaujino pernykštį šiaudų namuką, sukūrė naujų skulptūrų, įprasmintų baltų kultūros raštais ir simboliais. Šįmet originalaus parko kūrėjams dirbti labai trukdė nuolatos pliaupiantis lietus. Visgi stengtis buvo verta. Pažiūrėti šiaudinių grožybių į Naujamiestį žmonės atvažiuoja ir iš tolimiausių šalies kampelių, dažnas domisi, ar naujamiestiečiai nesudegins skulptūrų, ar jas bus galima aplankyti ir vėliau. V. Dumbrienė žada, kad namelis stovės iki pavasario. Eglutės žibintai greičiausiai bus išjungti po Trijų karalių, tačiau pati eglutė liks stovėti ilgiau.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų