Organizatorių nuotr.

Sezonas prasidėjo sėkmingai

Lietuvos motokrosininkai pradėjo sezoną Lietuvos taurės varžybomis. Pirmasis etapas buvo surengtas Kalvarijoje, o antrasis – Rokiškio rajone.

Šalies taurės varžybose, kaip ir praėjusių metų sezone, startavo 23 komandos, tarp kurių 3 iš Panevėžio – „Sema“, „MBP Motocross Team“, „Moto klubas IBC“.

Tiek pat kolektyvų startavo ir Lietuvos čempionate. Pirmasis etapas vyko Anykščių rajono Mickūnų motociklų kroso trasoje. Šiame etape puikiai pasirodė dvi Panevėžio miesto komandos. „MBP Motocross Team“ surinko 578 taškus ir iškovojo pirmąją vietą, o „Sema“ su 510 taškų liko trečia. Antrąją vietą užėmė Plungės „Žemaitija“ (576 taškai). „Motoklubas IBC“, surinkęs 239 taškus, buvo dešimtas.

Pirmajame etape „Semos“ komandoje geriausiai sekėsi Tomui Baltušiui ir Tadui Natkai. Motociklų su priekabomis klasėje (750) jie pelnė 100 taškų. Ugnius Vyšniauskas (65cc) surinko 88 taškus, Jokūbas Skeberdis (85cc) – 76, Žygimantas Pirtinas ir Arnas Puodžiūnas (750 s/p) – 76, Milda Veverskė (moterų kasė) – 60, Naidas Gailiušis (65cc) – 58, Matas Stepukas (85cc) – 52.

Lietuvos čempionato ir taurės varžybų skaičiavimo taškų sistema skiriasi. Šalies čempionate į komandos taupyklę įrašomi tik septynių geriausių sportininkų iškovoti taškai, o Lietuvos taurės varžybose sumuojami visų motociklininkų pelnyti taškai. Taurės varžybos labiau akcentuotos į masiškumą.

Praėjusių metų sezonas sėkmingas buvo Panevėžio motociklų klubo „Sema“ atstovams. Lietuvos taurės varžybose panevėžiečiai liko antri. Per penkis Lietuvos taurės etapus „Sema“ surinko 2732 taškus ir į priekį praleido tik varžybų nugalėtoja tapusią Utenos komandą „Racing School“, ši pelnė 3023 taškus. Lietuvos čempionate „Semos“ komanda liko trečia.

„Semos“ klubo vadovas Almantas Stepukas po pernykščio sezono teigė, kad rezultatai jį nudžiugino.

„Lietuvos taurės varžybose iškovota antroji komandinė vieta, o šalies čempionate trečioji yra puikus pasiekimas. Mūsų komanda viena iš jauniausių šalyje. „Semos“ motociklininkai sparčiai tobulėja ir teikia vilčių“, – „Sekundei“ sakė A. Stepukas.

Prieš naujojo sezono startą „Semos“ komandos vadovas nebuvo taip optimistiškai nusiteikęs ir tikino, kad pakartoti pernykščio sezono sėkmę bus be galo sunku.

„Jau nemažai sezonų mes žemesnės nei penktoji vieta neužimame. Dažniausiai būname arba ketvirti, arba penkti, o pernai pavyko tapti prizininkais. Praėjusiame sezone mus sustiprino MX85 klasėje važiavęs anykštėnas Ugnius Liulys, todėl pavyko užkopti ant prizininkų pakylos. Šiemet U. Liulys jau atstovauja kitai komandai, o tai yra didelė netektis. Be to, mums padėti dėl traumos negali MX1 važiuojantis Renaldas Pilinka, todėl „Semos“ komanda, palyginti su praėjusiu sezonu, šiek tiek susilpnėjo“, – „Sekundei“ teigė A. Stepukas.

Pasak „Semos“ vadovo, šiame sezone komandai sunkiau rasti rėmėjų.

„Sudėtinga padėtis, nes nemažai įmonių nukentėjo dėl koronaviruso pandemijos. Kita vertus, prieš naujojo sezono startą kitos komandos irgi turėjo sunkumų. Nors nuotaika prieš Lietuvos čempionato startą nebuvo optimistinė, varžybos parodė, kad nepakeičiamų nėra. Pirmajame etape užimta trečiąja vieta esame labai patenkinti. Šiame sezone „Semai“ atstovauja daug jaunimo, yra penkios merginos. Mes – viena iš daugiausia vaikų ir moterų Lietuvos čempionate turinti komanda“, – kalbėjo „Semos“ vadovas.

Tiek Lietuvos taurės varžybose, tiek šalies čempionate bus surengta po penkis etapus.