Panevėžio Senvagė. „Poolservice.LT“ nuotr.

Senvagėje laukia spektakliai virš vandens

Senvagėje laukia spektakliai virš vandens

Gražėjanti Senvagė Panevėžio centre jau matuojasi ir naują fontaną. Vilniečiai rangovai sunkiasvore technika bei valtimis pradėjo pirmuosius montavimo darbus ant vandens.

„Kurdami šį vandens projektą, ypatingą dėmesį skyrėme vaizdo projekcijų galimybėms ir kokybei. Iš vandens srovių suformuotoje įspūdingo dydžio sienoje rodomi vaizdai pritrauks ne tik vietinių žvilgsnius, bet ir į Panevėžį pakvies lankytojus iš kitų Lietuvos kampelių bei užsienio“, – neabejoja fontano rangos konkursą laimėjusios vilniečių įmonės direktorius Mantvydas Šakalys.

Jo teigimu, darbai Senvagėje vyksta, kaip buvo suplanuota. Konstrukcijas ant vandens kelia kranas, o jas į vietas stato valtimi priplaukę darbininkai.

Ne vieną fontaną Lietuvoje jau pastatę vilniečiai tvirtina, kad kažko neįveikiamo šiame projekte jiems neturėtų nutikti. Sunkiausia, pasak M. Šakalio, bus paleidus naują fontaną įtikti kiekvieno žiūrovo lūkesčiams.

Užbaigs per mėnesį

Net trisdešimties metrų ilgio plaukiojantis sinchronizuotas muzikinis šviesų ir projekcijų fontanas bus pritaikytas rodyti valandos trukmės spektaklį, kuriame pagal iš anksto suprogramuotą algoritmą sinchronizuotai veiks srovės, keisis povandeninis jų apšvietimas, gros muzika ir ant beveik 18 m aukščio ir 36 m pločio vėduoklės formos vandens ekrano bus projektuojamas vaizdas. Numatytos dvi spektaklio versijos šviesiajam ir tamsiajam paros metui.

Kaip teigia rangovai, tai bus didžiausias plaukiojantis muzikinis jų sukurtas įrenginys, kuriame diegiama naujausia valdymo programinė įranga. Gražus reginys panevėžiečiams atsieis daugiau nei pusę milijono eurų – tokia šio projekto kaina.

Nors fontaną pradžioje planuota įrengti per keturis mėnesius, jo statytojai svarbiausią Senvagės akcentą užbaigti žada per liepą. Vėliau fontanui toliau reikės specialios priežiūros. Kvalifikuotam ir parengtam personalui tokia užduotis, M. Šakalio nuomone, neturėtų būti sudėtinga.

Dar praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje įrengtos Senvagės ir jos prieigų atnaujinimas kainuos 5,7 mln. eurų.

Už juos maždaug 9 ha erdvėje miesto centre prie vandens lankytojus pasitiks nauji ir atnaujinami esami dviračių bei pėsčiųjų takai, atsiras žaidimų, poilsio ir apžvalgos aikštelės, suformuotas tvenkinyje esančios salos reljefas, nutiesti tiltai į ją, įrengtas naujas apšvietimas bei vaizdo stebėjimo kameros.

Grožis gimė iš balos

Panevėžio senbuviai dar pamena Senvagę atrodžius visiškai kitaip. Ilgą laiką jos vietoje telkšojo dumblina bala, augo krūmokšniai, tyvuliavo nešvarus, nenutekantis vanduo, veisėsi karosai. Aplinkiniai gyventojai čia rinkdavosi žvejoti. Senvagę sutvarkyti buvo numatyta pagal 1967 metais parengtą miesto centro detalaus išplanavimo projektą. Jį rengė Kauno pramoninės statybos projektavimo instituto specialistai. Tąkart skaičiuota, kad apleistą vietą, į kurią panevėžiečiai netgi versdavo atliekas, sutvarkyti ją padarant Panevėžio vizitine kortele kainuos 2 mln. rublių. Senvagės sutvarkymo imtasi 1972-aisiais. Darbai tęsėsi beveik dešimt metų: išvalytas dugnas, išryškėjo būsimos poilsio zonos kontūrai. Melioratoriai tvarkė šlaitą, sutvirtino upės vagą, įrengė laiptus, fontaną. 1981 metais iškilmingai atidaryta Senvagė, bet dar ne tokia, kaip ji atrodo iki šiol. Tąkart Valstybinė komisija priėmė sutvarkytą Nevėžio senvagės žemutinę terasą. Vėliau tvarkymo darbai dar tęsėsi viršutinėje terasoje, atsirado ir apie 3 ha vandens telkinys.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų