P. Židonio nuotr.

Senjorams – pasaulinius standartus atitinkantis skyrius

Senjorams – pasaulinius standartus atitinkantis skyrius

Šimtmetį mininčioje Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidarytas itin modernus, aprūpintas pačia geriausia technika, stilingai įrengtas, aukštos kompetencijos jaunus specialistus subūręs 25-ių lovų Geriatrijos skyrius.

Skyriuje dirbantys 25 specialistai rūpinsis pasiligojusių vyresnio amžiaus pacientų gydymu ir jų sveikatos stiprinimu.
„Ne skyrius, o pasaka“, – taip rugpjūčio 1-ąją atnaujintą Geriatrijos skyrių, įkurtą septintame Respublikinės Panevėžio ligoninės aukšte, įvertino vienas pirmųjų jo pacientų 83-ejų panevėžietis Antonijus Ivanovas.

Atitolinti senatvės bėdas

Į šio Respublikinės Panevėžio ligoninės skyriaus atidarymą atvykęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, prieš tai pagerbęs sovietų saugumo aukomis tapusių keturių žiauriai nužudytų Panevėžio ligoninės medikų atminimą, taip pat pripažino: šis Geriatrijos skyrius – bene geriausiai įrengtas iš šalies ligoninių.
Pasak ministro, šiuo metu Europos Sąjungos sveikatos apsaugos sistema itin daug dėmesio skiria vyresnių visuomenės narių gydymui, jų sveikatinimui, tad geriatrijos dienos stacionarai bei ligoninių skyriai atidaromi daugelyje gydymo įstaigų.
Panevėžio ligoninės Geriatrijos skyriuje ministrą sužavėjo ir įranga, lengvinanti senjorų priežiūrą bei jų gydymą, ir skyriaus estetika.
A. Dulkys gėrėjosi skyriuje esančia stikline pertvara ir palatų durimis, ant kurių stiklų atspausti gamtos fotografijų vaizdai. Daugelis skyriaus atidaryme dalyvavusių svečių prisipažino taip pat gydymo įstaigose dar nematę tokios estetikos ir tokio modernumo.

Ne skųstis, o reaguoti

Ministro A. Dulkio teigimu, demografinė tendencija rodo, kad po 20-ies ar net po 15-os metų Lietuva taps jei ne pačia seniausia, tai viena seniausių ES šalių.
O praėjus 50 metų, anot ministro, 80-mečių ir vyresnių žmonių Lietuvoje gyvens du kartus daugiau nei dabar.
„Girdint tokius skaičius ne gąsdintis reikia, ne verkšlenti ir skųstis tokia ateitimi, o reaguoti į laukiančius iššūkius“, – pabrėžė sveikatos apsaugos ministras.
Jis atkreipė dėmesį, kad geriatrijos skyrių šalies ligoninėse atidarymas – tai dėmesys ir pagalba vyresniesiems atitolinant senatvės bėdas.

Linkėjo žmoniškumo

„Geriatrija – tai šiuolaikinė specialybė, kuri dar dažnokai supainiojama su globa ar slauga“, – pabrėžė A. Dulkys.
Ministras pridūrė, kad šių dalykų painioti nereikėtų, nes iš geriatrijos skyrių pagydyti pacientai vyksta į namus.
„Geriatrija – tai holistinis, visaapimantis, o ne vienos kurios nors ligos gydymas“, – per atidarymą kalbėjo ministras.
Modernųjį Geriatrijos skyrių, o drauge ir visą Respublikinę Panevėžio ligoninę šventinęs Panevėžio vyskupijos vyskupas Linas Vodopjanovas taip pat atkreipė dėmesį į šiuolaikišką skyriaus įrangą.
Visgi, pasak dvasininko, gydant ligonius už įrangą dar svarbiau yra dėmesys, rūpestis, meilė, žmoniškumas. Būtent to ganytojas linkėjo jaunam skyriaus kolektyvui.
Vyskupas pabrėžė, kad dirbant tokiame senjorais besirūpinančiame skyriuje prireiks didžiulės ištvermės, stropumo, gailestingumo. O kad jauni skyriaus darbuotojai nuo nelengvo darbo nepervargtų ir neperdegtų, matytų savo darbo prasmę, vysk. L. Vodopjanovas patarė ir jiems užsukti į ligoninės koplyčią, pabūti tyloje, Dievo akivaizdoje.
„Tai tikrai padeda“, – patikino vyskupas.

Kad Geriatrijos skyriaus darbuotojai tikrai jauni, o jam vadovaujantis Arnas Paškevičius – pats jauniausias Respublikinės Panevėžio ligoninės skyriaus vadovas, pabrėžė ir šios ligoninės vyriausiasis gydytojas Arvydas Skorupskas.
Pasak vadovo, geriatrijos srities specialisto A. Paškevičiaus sukauptos žinios ir lėmė skyriaus modernumą.
„Iš tiesų vyresniems žmonėms turime jausti ir dėkingumą, ir gal net savotišką skolą už tai, ką jie sukūrė, kuo dabar naudojamės mes. Geriatrijos skyrius bus tai, kas tikrai lengvins senjorų gyvenimą, užtikrins, kad vyresni žmonės gerai jaustųsi ir gerai gyventų“, – patikino A. Skorupskas.

Į namus išvyksta linksmi

Į geriatrijos skyrių vyresni nei 60-ies pacientai patenka turėdami šeimos gydytojo siuntimą, ir jo neturėdami. Kaip pavyzdį, kada senjoras gali būti priimtas gydyti šiame skyriuje, jo vedėjas A. Paškevičius įvardijo paciento širdies nepakankamumą.
Skyriuje gydoma ne vien tokio paciento širdis, su juo dirba įvairiausi specialistai: ir ergoterapeutas, ir kineziterapeutas, ir logopedas, psichologas, socialinis darbuotojas.
Skyrius priima paūmėjus vyresniuosius kamuojančioms lėtinėms ligoms, pasireiškus demencijos požymiams.
„Dažniausias geriatrijos skyrių pacientų amžius – 80–90 metų. Kone visi jie, skyriuje pagerėjus sveikatai, linksmi išvyksta į savo namus“, – dėmesį atkreipė A. Paškevičius.

Galerija

 

 

Komentarai

  • Aš sutnku sumokėti 500 eur. už savaitę, kad mane be kitų daktarų siuntimo peršviestu, patikrintu kraują, kitus parametrus. Nenoriu būti senatvėj stumdoma nuo vieno daktaro pas kitą. Aš sumoku, mane patikrinkit čia.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų